Cyfrowa ramka zamienia zdjęcia 2D w 3D

Nikon zaprezentował swoją nową ramkę cyfrową działającą pod kontrolą Androida. Jej posiadacze mogą zamieniać swoje dwuwymiarowe zdjęcia w fotki 3D. Jedyny problem z ramką jest taki, że nie można jej kupić.

NF-300i to nowa cyfrowa ramka Nikona. Posiada ona 7,2-calowy ekran działający w rozdzielczości 800x600 (zarówno w 2D jak i 3D). Pokazywane na niej trójwymiarowe zdjęcia możemy oglądać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.1. Ramka posiada 4GB wbudowanej pamięci i komunikuje się ze światem za pomocą WiFi (802.11 b/g) lub łącza USB.

Najciekawsze jest w niej jednak to, że nie można jej nabyć w sklepach. Aby stać się posiadaczem ramki, trzeba zarejestrować się w płatnej usłudze My PictureTown 3D. Osoby, które to zrobią będą mogły także przesyłać do niej swoje zdjęcia, a te zostaną zamienione w fotki 3D. Niestety usługa jest stosunkowo droga i w tej chwili dostępna jedynie w Japonii. Roczny abonament kosztuje 19,5 tys. jenów czyli mniej więcej 250 dolarów.