Cyfrowe aparaty Trojan JVC

Firma JVC zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych modeli aparatów cyfrowych z serii Trojan, które mają stać się idealną ofertą dla profesjonalistów.

Dwa nowe modele profesjonalnych aparatów cyfrowych zaproponowane przez JVC [GR-DV2000 i GR-DV1800]umożliwiają robienie zdjęć i zapisywanie obrazów w formacie DV, trybie PAL i z rozdzielczością 1600 x 1200. Jedyną istotną różnicą pomiędzy dwoma urządzeniami jest posiadanie przez DV2000 wejścia i wyjścia DV, natomiast model DV1800 zaopatrzony jest tylko w wyjście cyfrowego wideo.

Aparaty wyposażone są w progresywny sensor CCD o rozdzielczości 800000 pikseli, który pozwala na nagrywanie poszczególnej klatki w całości, a nie przechwytywanie jedynie przemiennych linii dla każdej klatki. Sensor współpracuje z procesorem przechowującym wysokiej jakości komponenty sygnału świetlnego [gubione w konwencjonalnym procesie przetwarzania] oraz z progresywnym filtrem kolorów, którego zadaniem jest generowanie czystego sygnału, w wyniku czego otrzymujemy pionową rozdzielczość w standardzie PAL wynoszącą 576 linii. Przechwytywanie nieruchomych obrazów z rozdzielczością 1600x1200 uzyskano dzięki soczewkom AIS (Accurate Image Shift), które robią po dwa zdjęcia w szybkiej serii. Każda klatka jest następnie łagodnie oddzielana od drugiej, w wyniku czego aparat wykorzystując wszystkie informacje, interpoluje wysokiej rozdzielczości obrazy.

Oba modele wyposażone są również w asferyczne, powlekane soczewki służące do redukcji wszelkich błysków i odbić, dwa niezależne optyczne filtry, ręczny focus oraz szeroki zestaw dodatkowych akcesoriów takich jak automatyczny czujnik światła czy mikrofon dostosowujący się do siły głosu. Aparaty oferują również wejście/wyjście dla analogowego sygnału (model DV1800 posiada jedynie wyjście) i wolny slot na kartę pamięci SD lub MultiMediaCard. Interfejs USB pozwala na bezproblemowe przesyłanie danych do komputera, a specjalny interfejs umożliwia bezpośrednie drukowanie gotowych obrazów.

www.jvc.co.uk


Zobacz również