Cyfrowe archiwum MIT

MIT wspólnie z firmą Hewlett-Packard rozpoczął tworzenie cyfrowego archiwum artykułów napisanych przez studentów i wykładowców.

Biblioteka Massachusetts Institute of Technology wspólnie z Hewlett-Packard stworzy cyfrowe archiwum, mogące pomieścić 10 tys. artykułów pisanych w każdym roku przez autorów z MIT. Archiwum rozpocznie przyjmowanie materiałów, w tym multimedialnych, pod koniec przyszłego roku. HP stworzy własny zespół archiwistów i zapewni MIT 1,8 mln USD m.in. na sfinansowanie personelu i sprzętu.

"Projekt ten umożliwi MIT i innym instytucjom badawczym dostęp do wszelkich publikacji w formie cyfrowej" - mówi przedstawiciel MIT Robert Brown. Archiwum obejmie artykuły pisane przez studentów i wykładowców, raporty techniczne z laboratoriów i centrów badawczych oraz inne teksty ocenione jako wartościowe przez zespół biblioteki MIT. Będą one prezentowane w formie tekstów, wideo, audio i obrazków. Archiwum zapewni dodatkowe udogodnienia, nie spotykane na stronach WWW: długoterminową archiwizację, wsparcie dla innych formatów niż HTML, kontrolę dostępu, zarządzanie prawami, różne wersje dokumentów, możliwość dodawania komentarzy przez użytkowników i elastyczne możliwości publikowania.


Zobacz również