Cyfrowe nagrywanie wideo od Sony

Odbywające się w Japonii targi Ceatec stały się areną prezentacji nowych urządzeń Sony dedykowanych dla cyfrowego domu. Ofertę koncernu poszerzą dwa nowe modele cyfrowych magnetowidów z możliwością zapisu danych na płytach Blu-ray.

Nowe cyfrowidy noszą oznaczenia BDZ-V7 i BDZ-V9. Pierwszy z nich wyposażono w dysk twardy o pojemności 250 GB, drugi dysponuje HDD o pojemności dwukrotnie większej. Oba urządzenia posiadają dwa cyfrowe tunery, co umożliwia nagrywanie dwóch transmisji telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości.

Cyfrowe nagrywanie wideo od Sony

Sony BDZ-V7

Jak zapewnia producent, magnetowidy można połączyć za pomocą złącza Firewire z niedawno zaprezentowaną kamerą Sony HDR-UX1 rejestrującą obraz wysokiej rozdzielczości w nowym formacie zapisu - AVCHD (urządzenia są też zdolne do odtwarzania płyt AVCHD).

Cyfrowe nagrywanie wideo od Sony

Sony BDZ-V9

Magnetowidy powinny trafić do sprzedaży na początku grudnia. Ich cenę szacuje się na ok. 2,1 (BDZ-V7) i 2,5 (BDZ-V9) tysiąca dolarów.

Targi Ceatec potrwają do 7 października 2006.

Aktualizacja: 04 października 2006 10:36

Artykuł został wzbogacony o relację wideo z prezentacji opisywanych powyżej urządzeń, jaka miała miejsce na targach Ceatec 2006.