Cyfrowe nowości Sony

Koncern Sony zaprezentował nowe cyfrowe aparaty fotograficzne z serii Cyber-shot. W nowych urządzeniach zastosowano opracowaną niedawno przez firmę technologię Multi-point auto focus.

Japoński koncern Sony zaprezentował nowe cyfrowe aparaty fotograficzne z serii Cyber-shot. Nowości to aparaty: DSC-P31, DSC-P51 (wyposażone w matrycę CCD o rozdzielczości 2 megapikseli) oraz DSC-P71 (o rozdzielczości 3,2 megapiksela). Najmniejszym z aparatów jest DSC-P31 - urządzenie to wyposażone jest w 3x zoom cyfrowy (DSC-P51 dysponuje 2x zoomem optycznym i 3x cyfrowym, zaś DSC- P71: 3x optycznym i 2x cyfrowym).

W nowych urządzeniach zastosowano opracowaną niedawno przez Sony technologię Multi-point auto focus (czyli wielopunktowy auto focus). Pozwala ona na uzyskanie ostrego, wyraźnego obrazu wszystkich elementów znajdujących się na fotografii – niezależnie od tego, w jakiej odległości od fotografującego one się znajdują. Ciekawym rozwiązaniem jest również podwójny flash. W czasie wykonywania fotografii lampa błyskowa jest dwukrotnie uruchamiana – raz po ty, by sprawdzić warunki oświetleniowe i odpowiednio skonfigurować Multi-point auto focus, drugi raz, by zrobić zdjęcie.

Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli firmy wynika, że aparaty trafią do sklepów już pod koniec marca (DCS-51 dopiero w kwietniu). Za DSC-P31 i DSC P71 trzeba będzie zapłacić odpowiednio: 220 i 400 USD, zaś za DSC-P51 - ok. 300 USD.


Zobacz również