Cyfrowe nowości Sony

Koncern zaprezentował cztery nowe produkty fotograficzne – trzy z nich to cyfrowe aparaty (w tym jeden wyposażony w interfejs Bluetooth), czwarty to drukarka fotograficzna.

Nowe "cyfrówki" to urządzenia z linii Cybershot F. Pierwsze z nich, model DSC-F77, to uaktualniona wersja zaprezentowanego w lutym aparatu DSC-F55DX. Urządzenie wyposażone jest w matrycę rozdzielczości 4 megapikseli, wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5" oraz możliwość podłączenia do komputera za pośrednictwem złącza USB. Urządzenie może zapisywać nie tylko zdjęcia, ale również sekwencje wideo – do 6 minut nagrania w rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

Drugi model, FX77, jest bardzo podobny do F77 – różnica polega na tym, że urządzenie to wyposażono w interfejs Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie danych na niewielkie odległości – np. do wyposażonego w takie samo złącze komputera PC.

DSC-F717 to z kolei następca "topowego" modelu DSC-F707. Urządzenie wyposażono w matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli oraz pięciokrotny zoom optyczny. Aparat może komunikować się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 2.0, w stosunku do poprzedniego modelu zwiększono również szybkość wykonywania zdjęć oraz dodano więcej

punktów auto focusa.

Wraz z aparatami Sony zaprezentował również nową drukarkę fotograficzną DPP-EX5. Urządzenie można drukować zdjęcia bezpośrednio z aparatów cyfrowych – bez pośrednictwa komputerów. Jedną z ciekawszych funkcji drukarki jest również możliwość podłączenia jej do konsoli PlayStation lub PlayStation 2 i drukowania zrzutów ekranowych z gier.


Zobacz również