Cyfrowe oko

Wzrastająca popularność wykorzystania technik wideo w informatyce powoduje, iż kolejne firmy przystępują do prac nad rozwijaniem urządzeń do przekazywania obrazu.

Firma Logitech znana z produkcji urządzeń peryferyjnych takich jak myszki i klawiatury stworzy nową spółkę mającą zajmować się komputerowymi akcesoriami wideo, takimi jak kamery PC. Nowa firma będzie dysponowała kapitałem 10 mln USD a na jej czele stanie obecny prezes Logitech.

Chociaż szerokopasmowy dostęp do Internetu nie jest jeszcze tak popularny jak analogowe połączenia typu "dial-up", z dnia na dzień coraz wiecej użytkowników korzysta z szybkich łączy internetowych. Także większość obecnych na rynku komputerów ma wystarczającą moc do przetwarzania plików wideo. Czynniki te spowodowały, iż coraz więcej firm z branży IT interesuje się rozwijaniem technologii podłączanych do komputerów, które mogłyby służyć do przekazywania obrazów na odległość lub nawet sterować niektórymi aplikacjami (np. grami).

Badania rynkowe przeprowadzone przez International Data Group wykazują, że obecna liczba 2 mln użytkowników kamer PC będzie przez najbliższe kilka lat wzrastać o około 70% rocznie.

Więcej informacji: www.news.com