Cyfrowe ramki od Samsunga

Koreańska firma Samsung Electronics zaprezentowała dwie cyfrowe ramki na zdjęcia o oznaczeniu SPH-72H i SPH-72V. Na uwagę zasługuje szczególnie druga z nowości, którą wyposażono w moduł WiFi.

Cyfrowe ramki (SPH-72H i SPH-72V) wyposażone zostały w 7-calowe ekrany LCD umożliwiające wyświetlanie zdjęć JPEG w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Nowości pozwalają ponadto na odtwarzanie filmów oraz słuchanie plików muzycznych MP3 (wbudowane głośniczki). Do dyspozycji użytkownika oddano slot umożliwiający współpracę z kartami pamięci (4 w 1) oraz interfejs USB 2.0.

Cyfrowe ramki od Samsunga

Samsung SPH-72V

Model SPH-72V może się dodatkowo pochwalić modułem WiFi. Dzięki temu automatycznie wykrywa zainstalowany na komputerze system operacyjny Vista i wyświetla udostępnione treści. Urządzenie obsługuje też kanały RSS (Really Simple Syndication) umożliwiając pobieranie zdjęć z Internetu (niestety użytkownicy europejscy nie będą mieli najprawdopodobniej możliwości skorzystania z tej funkcji).

Nowe cyfrowe ramki trafią na rynek europejski w maju w cenie 179 euro (SPH-72H) i 229 euro (SPH-72V). Warto też wspomnieć, że w trzecim kwartale 2007 roku Samsung wprowadzi do swojej oferty modele z 8- i 12-calowym ekranem.