Cyfrowe trzy w jednym

Aiptek wprowadził do sprzedaży ciekawe urządzenie, które pomimo miniaturowych gabarytów łączy w sobie funkcje aparatu cyfrowego, kamery PC oraz cyfrowej kamery przenośnej.

Aiptek wprowadził do sprzedaży ciekawe urządzenie, które pomimo miniaturowych gabarytów łączy w sobie funkcje aparatu cyfrowego, kamery PC oraz cyfrowej kamery przenośnej. Pen Cam Trio ma wymiary wynoszące zaledwie: 7 (wys.) x 3 (szer.) x 2 (grubość) cm. Wbudowana pamięć SDRAM pozwala na przechowywanie do 80 zdjęć w formacie CIF (rozdzielczość 352 x 288 pikseli) i 320 zdjęć QCIF (176 x 144 piksele). W trybie kamery cyfrowej Pen Cam oferuje zapis wideo z prędkością 9 (CIF) lub 20 (QCIF) klatek na sekundę.

Urządzenie zasilane jest z dwóch baterii AA 1,5 V, które wystarczają na ok. 2 godzin pracy w trybie ciągłym. Niewielki wyświetlacz ciekłokrystaliczny informuje użytkownika m.in. o trybie pracy oraz stanie baterii. W przypadku połączenia Trio z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB urządzenie może pracować jako kamera komputerowa, służąca np. do prowadzenia wideokonferencji.