Cyfrowe "twardziele" Casio

Na rynku pojawiły się nowe aparaty cyfrowe Casio G.Bros GV-10, wyposażone w matryce o rozdzielczości 1,23 megapiksela. Według producenta są one niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Na rynku pojawiły się nowe aparaty cyfrowe Casio G.Bros GV-10, wyposażone w matryce o rozdzielczości 1,23 megapiksela. Według producenta są one niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nowe "cyfrówki" Casio wyposażono również w 2-krotny zoom cyfrowy.

Za pomocą Casio G.Bros GV-10 można wykonywać zdjęcia o maksymalnych rozmiarach wynoszących 1600 x 960 pikseli. Rozdzielczość może być programowo zwiększona do prawie 2 megapikseli, dzięki czemu uzyskane fotografie charakteryzują się bardzo dobrą jakością.

Zdjęcia zapisywane są na kartach CompactFlash. Czasy naświetlania mogą wynosić od 1 sekundy do 1/1500 sekundy. G.Bros GV-10 pozwala również na zapis do 10 sekund wideo w formacie AVI. Aparat wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 1,6 cala.

Najważniejszą jednak cechą nowych aparatów Casio, przynajmniej według producenta, jest ich bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Aparat może być wykorzystywany w trudnych warunkach atmosferycznych, np. przy obfitych opadach deszczu lub śniegu, bez obawy o jego uszkodzenie.

Cena Casio G.Bros GV-10 wynosi 350 USD.


Zobacz również