Cyfrowe wspomnienia z wakacji

Mamy wakacje - czas urlopów i wypoczynku. Nieodłącznym towarzyszem większości z Was na wakacyjnych wprawach jest z pewnością cyfrowy aparat fotograficzny. I pewnie jak zwykle po wakacjach okaże się, że zrobiliście setki zdjęć, które chcielibyście pokazać przyjaciołom. Wysyłanie wszystkim e-maili z wielomegabajtowymi załącznikami nie jest najlepszym rozwiązaniem - znacznie lepszym pomysłem będzie opublikowanie ich w Internecie, tak wszyscy zainteresowani mieli do nich wygodny dostęp. Są na to dwa sposoby - pierwszym jest opublikowanie wybranych zdjęć w specjalistycznych serwisach, drugim - stworzenie własnej internetowej galerii. W poniższym tekście przedstawiamy garść porad, które ułatwią Wam te zadania!

W Internecie można znaleźć wiele narzędzi pozwalających na upublicznienie swoich fotografii. Niektóre z nich są płatne, zupełnie niepotrzebnie wykorzystują bazy danych, a jeszcze inne zaopatrzone są w nieatrakcyjny interfejs, niewygodne panele administracyjne albo są pełne błędów. W tym artykule zaprezentujemy kilka usług pozwalających na opublikowanie swoich fotografii korzystając z serwisów internetowych oraz opiszemy krok po kroku, jak stworzyć własną, niezależną galerię zdjęciową.

Cyfrowe wspomnienia z wakacji

plfoto.com - pozwala dodać jedną fotografię na 120 godzin

plfoto.com

Plfoto.com to bardzo popularny i szybki serwis umożliwiający publikowanie swoich zdjęć w Internecie. W tym serwisie można znaleźć prawie pół miliona zdjęć, które zostały wykonane przez 90 tysięcy autorów. Użytkownicy tego serwisu to nie tylko amatorzy, lecz także zawodowi fotografowie - dzięki temu łatwo jest uzyskać profesjonalną opinię o swoich zdjęciach.

Cyfrowe wspomnienia z wakacji

onephoto.net to zdecydowanie galeria profesjonalistów

Rejestracja w serwisie jest darmowa i następuje po kliknięciu odnośnika Chcę się zarejestrować, który znajduje się w prawej części strony główej galerii plfoto.com. Po podaniu kilku danych, takich jak nazwa użytkownika, hasło, adres e-mail, podpis, województwo itp. konto w galerii zostanie utworzone.

Po zalogowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać pierwszą fotografię, musi jednak spełniać ona kilka warunków - format JPG, maksymalna szerokość i wysokość nie przekraczająca 680 i 600 pikseli, rozmiar pliku graficznego nie większy niż 125 kB. Niestety w tej galerii można dodać jedno zdjęcie na 120 godzin.