Cyfrowe zakupy

Spodziewając się wzrostu zainteresowania handlem elektronicznym, firma Intel zapowiada stworzenie odpowiednich rozwiązań do obsługi handlu online.

Intel przewiduje, że za rok wszystkie jego transakcje (np. sprzedaż produktów) będą przeprowadzane przez Internet. Zdaniem prezesa firmy Craiga Barretta, sukces w tej dziedzinie można osiągnąć jedynie posługując się systemami sprzedaży dostatecznie zgodnymi z aplikacjami funkcjonującymi po stronie klientów. Jego firma zamierza aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu się handlu elektronicznego, oferując gotowe rozwiązania zarówno dla sprzedających, jak i kupujących w sieci. Na poparcie swych słów C. Barrett przypomina o podpisanej niedawno umowie między Intelem a firmą Nokia, zakładającej produkcję przystawek Web TV.

C. Barrett przewiduje, że "za pięć lat miliard połączonych komputerów stworzy rynek o wartości tryliona dolarów. I każdy powinien się skupić na wykrojeniu kawałka tego e-tortu dla siebie". Przestrzega, że "firmy albo wejdą do globalnej sieci, albo znikną. Biznes musi włączyć Internet do swej codziennej działalności i musi być zorganizowany tak, aby łatwo było realizować zamówienia składane przez sieć w dowolnym miejscu świata".