Cyfrowid Toshiby

Toshiba poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży urządzenia łączącego możliwość zapisu obrazu i dźwięku w standardzie MPEG-2 z funkcjami typowego odtwarzacza DVD.

Toshiba, jeden z czołowych producentów sprzętu audioelektronicznego, poinformowała, że 22 grudnia tego roku do sprzedaży na rynku japońskim trafi cyfrowid RD-2000, łączący cechy odtwarzacza DVD z możliwościami dostępnymi dotychczas jedynie w magnetowidach, czyli z funkcją zapisu obrazu i dźwięku. Urządzenie jest wyposażone w dysk twardy o pojemności 30 GB, dzięki któremu możliwe jest zapisywanie i edycja nagranego materiału filmowego.

W zależności od przyjętego stopnia kompresji danych użytkownik może nagrać 33,5 godz. materiału. Jest to możliwe w trybie manualnym, w którym użytkownik cyfrowidu samodzielnie określa stopień kompresji i szybkość transferu danych. W trybie standardowym urządzenie może zapisać materiał 14-godzinny. We wszystkich przypadkach podany czas dotyczy wykorzystania w formie nośnika dysku twardego. Pojemność zapisywalnego dysku DVD wynosi bowiem 4,7 GB, co umożliwia zapis 2-4 godz. filmu. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 270 tys. jenów, co stanowi równowartość ok. 2500 USD.

Więcej informacji: www.toshiba.co.jp