"Cyfrowidy" Panasonica

Koncern wprowadza na polski rynek dwa modele cyfrowych magnetowidów - DMR-E30 oraz DMR-HS2. Urządzenie zapisują nagrania na płytach DVD - model HS2 wyposażono dodatkowo w twardy dysk.

"Cyfrowidy" Panasonica

Z ciekawszych funkcji, w które wyposażono model DMR-E30, należy wymienić tryb Hybrid VBR (umożliwiający nagrywanie do 12 godzin materiału na płycie o pojemności 9 GB), losowe wybieranie zapisanych scen, czy też jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie płyt DVD (funkcje: Chasing Playback, Simultaneous Rec. & Play oraz Time Slip). Model zapisuje dane na nośnikach DVD-RAM i DVD-R. Cenę ustalono na 4000 zł.

Drugi model jest zdecydowanie bardziej ciekawszy - przede wszystkim za sprawą twardego dysku o pojemności 40 GB. Można na nim zapisać do 52 godzin nagrania, które można potem przegrać na płyty DVD. Dzięki interfejsowi FireWire i slotom, pozwalającym na korzystanie z kart pamięci flash, możliwe jest kopiowanie danych (np. filmów oraz fotografii) z cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer. Za DMR-HS2 zapłacić trzeba będzie w Polsce ok. 7000 zł.

Więcej informacji:

http://www.panasonic.pl