Cyfrówka dla mas

Drugą nowością zaprezentowaną przez HP na tegorocznych targach CeBIT był aparat cyfrowy PhotoSmart 812.

Drugą nowością zaprezentowaną przez HP na tegorocznych targach CeBIT był aparat cyfrowy PhotoSmart 812.

To urządzenie, przeznaczone dla zwykłych użytkowników, potrzebujących prostego w obsłudze aparatu na wiele codziennych okazji, pokazuje, w jakim kierunku idzie rozwój technologii aparatów cyfrowych.

Najważniejszym elementem jest matryca światłoczuła o rozdzielczości 4,13 megapiksela. Połączona jest z optyką firmy Pentax, pozwalającą uzyskać trzykrotny zoom optyczny, a po interpolacji cyfrowej nawet siedmiokrotny.

Wielki nacisk położono na łatwość obsługi. Wewnętrzne oprogramowanie aparatu pozwala m.in. zaznaczyć, które zdjęcia przeznaczone są do druku, co automatyzuje później tworzenie papierowych kopii. Ponadto aparatu wcale nie trzeba podłączać do komputera - można połączyć go bezpośrednio z drukarkami fotograficznymi HP złączem USB. Jeśli jednak chcemy pewne operacje wykonać za pomocą komputera, wówczas aparat wystarczy umieścić w specjalnej stacji dokującej.

Zgodnie z najnowszymi trendami, jako nośnik danych wykorzystano kartę Secure Digital, do której jednak można dokupić specjalny adapter, pozwalający odczytywać ją w portach CompactFlash.