Cyfrówka z optycznym zoomem

Sharp zaprezentował telefon komórkowy, wyposażony we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z 2x zoomem optycznym oraz matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli. Przedstawiciele firmy mówią, że urządzenie to w niczym nie ustępuje zwykłym aparatom fotograficznym, wyposażonym w podobną matrycę.

Sharp V602SH

Sharp V602SH

Sharp V602SH trafi do japońskich sklepów w czerwcu - nie wiadomo na razie, kiedy urządzenie dostępne będzie w innych regionach.

Przedstawiciele Sharpa mówią, że jest to pierwszy telefon z aparatem wyposażonym w optyczny zoom (do tej pory w aparatach montowanych w telefonach stosowano jedynie cyfrowy zoom). W urządzenie zastosowano ruchomy wyświetlacz - pozwala to na złożenie telefonu tak, że wyglądem przypominał on tradycyjny aparat fotograficzny.

Model V602SH wyposażony jest dodatkowo w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4" i rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Urządzenie obsługuje aplety Java, potrafi odtwarzać pliki audio a nawet skanować kody paskowe. Wymiary telefonu to 50 x 98,5 x 24,9, zaś waga - 132 g. Ceny urządzenia na razie nie podano.


Zobacz również