Cyfrówka za niecałe 300 zł

Japońska firma KFE wprowadziła do swojej oferty aparat cyfrowy EXEMODE DC516 wyposażony w 5,1-megapikselową matrycę CCD. Niby nic szczególnego gdyby nie cena którą ustalono na... 70 euro.

Oczywiście - jak łatwo się domyślić - urządzenie nie dysponuje obiektywem z zoomem optycznym (jest za to 4x zoom cyfrowy), lecz nie należy go ze względu na to niedociągnięcie od razu skreślać.

Cyfrówka za niecałe 300 zł

EXEMODE DC516

Aparat dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i... różowym. Waży 107 g, zaś jego wymiary to 93 x 40 x 56 mm. Kompensację ekspozycji możemy przeprowadzać w zakresie od -2EV do +2EV w skokach co 0,5 EV.

Urządzenie potrafi również rejestrować sekwencje wideo (format AVI) w rozdzielczości VGA (640x480 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę, które możemy podejrzeć na wbudowanym 1,5-calowym wyświetlaczu TFT LCD. Zarówno zdjęcia, jak i filmy, mogą być zapisywane na wewnętrznej pamięci o pojemności 32 MB. Oczywiście, przewidziano możliwość jej rozbudowy o dodatkowe karty formatu SD. Do komunikacji z komputerem służy złącze USB.

Niestety, termin pojawienia się urządzenia w sprzedaży nie jest znany.