Cyfrowy Dom - żyj cyfrowo, wygrywaj nagrody

Cyfrowy dom w którym bezboleśnie współpracują komputery, konsole, urządzenia elektroniczne połączone siecią bezprzewodową oraz podłączone do szerokopasmowego internetu to już nie piękne marzenie ale XXI wiek w naszych, polskich progach. A jak wykorzystać cyfrowe technologie we własnym domu? Z pomocą przychodzi specjalny serwis internetowy - cyfrowydom.idg.pl przygotowany specjalnie dla miłośników cyfrowego stylu życia. Przy starcie serwisu, redakcja IDG.pl przygotowała także specjalny quiz wiedzy o Wi-Fi z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców.

Wszystkie materiały składają się na szczegółowy opis idei "cyfrowego domu" - czyli budynku lub mieszkania, w którym komputery i wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne pełnią szczególnie istotną rolę - są bowiem odpowiedzialne nie tylko za zapewnienie użytkownikowi rozrywki i narzędzi do pracy, ale także ułatwienie mu wykonywania niektórych czynności domowych czy zagwarantowanie bezpieczeństwa.

Szczególną zaletą serwisu jest animowana, flashowa makieta cyfrowego domu, która ułatwia czytelnikom błyskawiczne wyszukanie interesujących ich treści, posortowanych wedle głównych zastosowań. Klikając np. na gabinet, internauta uzyska szczegółowe informacje o technologiach i urządzeniach przydatnych w pracy. Jeśli wybrany zostanie salon, użytkownik będzie mógł poczytać o zastosowaniach multimedialnych, kinie domowym czy bezprzewodowej sieci. W ten sposób użytkownik może zwiedzić cyfrową Kuchnię, Garaż, Sypialnię, Salon, Gabinet oraz Pokój dziecięcy.

Cyfrowy Dom - żyj cyfrowo, wygrywaj nagrody

CyfrowyDom.idg.pl

Uruchomienie takiego serwisu to po prostu odpowiedź na rosnące zainteresowanie internautów tematem "cyfrowego domu". Urządzenia, które umożliwiają realizację tej idei są coraz powszechniejsze i coraz tańsze - jednak nie każdy potrafi w pełni wykorzystać ich potencjał. My - korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych dziennikarzy - postanowiliśmy dostarczyć "know-how", niezbędny do stworzenia prawdziwie cyfrowego, naszpikowanego przydatnymi rozwiązaniami technologicznymi, domu czy mieszkania

Cyfrowy Dom - żyj cyfrowo, wygrywaj nagrody

Pokój dziecinny - jedna z sekcji cyfrowego domu

W serwisie użytkownik znajdzie też filmy dotyczące konkretnych zagadnień. Wśród nich wymienić należy między innymi wideomateriały instruktażowe, poradniki na temat tego jak kupować sprzęt niezbędny w cyfrowym domu czy prezentacje programów przydatnych w jego zarządzaniu.

W serwisie www.CyfrowyDom.idg.pl udostępniono zbiór pieczołowicie wyselekcjonowanych tekstów i filmów, szczegółowo opisujących zagadnienia związane z wykorzystaniem w domu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych - internauci znajdą tu np. wskazówki, jak stworzyć lokalną sieć bezprzewodową, domowe centrum multimedialne, jaką konsolę do gier wybrać, czy też jak zaprojektować i wykonać współpracujący z domowym komputerem system monitoringu oraz sterowania urządzeniami domowymi.

W ramach nowej serwisu przygotowaliśmy również specjalny quiz z nagrodami. Każdemu uczestnikowi zadamy dwadzieścia pięć pytań dotyczących sieci bezprzewodowych. Jak zwykle będą tam pytania bardzo łatwe i bardzo trudne. Do wygrania jest 10 adapterów D-Link USB DPH-50U VoIP, ale najważniejsze jest co innego: zdobywanie wiedzy przy dobrej zabawie. Chcemy ci pokazać, że Wi-Fi jest proste i przyjemne w obsłudze oraz że uruchomienie go w domu nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy - a czasem jest prostsze niż złożenie sieci przewodowej! Znalezienie quizu w serwisie nie jest trudne - znajduje się on po lewej stronie strony głównej serwisu. Bezpośredni adres do quizu to:http://cyfrowydom.idg.pl/mega_quiz/

Cyfrowy Dom - żyj cyfrowo, wygrywaj nagrody

Quiz wiedzy o Wi-Fi

Automatyczny Konfigurator Sieci w Cyfrowym Domu IDG.pl

Serwis www.CyfrowyDom.idg.pl oferuje też dostęp do Konfiguratora Sieci przygotowanego przez firmę D-Link. Dzięki niemu użytkownik w łatwy sposób zorientuje się, jakich urządzeń potrzebuje do swojej unikalnej konfiguracji. Wszystko przy pomocy kilku kliknięć myszką. Po wybraniu urządzeń, które chcemy połączyć ze sobą uzyskujemy listę sprzętu, która jest nam niezbędna. Cała operacja trwa nie dłużej niż kilka minut i niewątpliwie pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu marnowanego na przeszukiwanie różnych ofert i sprawdzania kompatybilności sprzętu.

Zapraszamy do odwiedzenia nowego serwisu.