Cyfrowy Polsat może być poważnie zainteresowany zakupem Wirtualnej Polski

Kilka miesięcy temu TP SA zapowiedziała sprzedaż Wirtualnej Polski. Z najnowszych niepotwierdzonych doniesień agencji Reuters wynika, że portal znalazł się w kręgu zainteresowań Cyfrowego Polsatu.

Portal Wirtualna Polska to drugi najpopularniejszy polski portal (powstał w 1995 roku w Gdańsku), który może się pochwalić ponad 11 milionami użytkowników. Kilka miesięcy temu TP SA poinformowała o rozpoczęciu procesu jego sprzedaży. Obecnie portal, którego przychody wyniosły w 2012 roku 180 milionów złotych, wyceniany jest na maksymalnie 500 milionów złotych.

Z pojawiających się do tej pory doniesień wynikało, że WP jest w kręgu zainteresowań Agory oraz rosyjskiej firmy internetowej Yandex. Jak dowiadujemy się właśnie od agencji Reuters (opiera się ona na informacjach pozyskanych od "osoby zbliżonej do sprawy") zainteresowane portalem są podobno także Cyfrowy Polsat (Ipla, połączona oferta z Polkomtelem) oraz niemiecka firma Bauer Media, która jest właścicielem radia RMF FM oraz serwisu Interia.pl.

Zobacz również:

  • To koniec Ipli. Polsat wprowadza nowe serwisy streamingowe

Sam Cyfrowy Polsat dementuje te rewelacje:

"Stanowczo dementujemy informację, że Cyfrowy Polsat wszedł do walki o zakup Wirtualnej Polski. Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, nie widzimy bezpośrednich synergii pomiędzy działalnością Wirtualnej Polski i naszej Grupy w obszarze nadawania i produkcji telewizyjnej oraz płatnej telewizji"

Z dalszej części komentarza wynika, że coś jednak może być na rzeczy:

"Niewątpliwie pewne synergie moglibyśmy zidentyfikować w związku z posiadaną przez nas telewizją internetową ipla, ale żeby Cyfrowy Polsat był zainteresowany taką akwizycją, cena aktywa musiałaby być co najmniej dwukrotnie niższa niż podawane 500 mln zł."

Na koniec warto dodać, że w połowie poprzedniego roku właściciela zmienił najpopularniejszy polski portal, czyli Onet.pl. Wówczas niemiecka grupa medialna Ringier Axel Springer Media AG zapłaciła Grupie TVN za przejęcie 75% udziałów 969 mln zł. Oznacza to, że Onet wyceniony został na blisko 1,3 miliarda złotych.