Cyfrowy Polsat vs. nc+. Która telewizja z satelity jest lepsza?

Wybór nadawcy satelitarnego w Polsce nie wydaje się skomplikowany, dotyczy bowiem dwóch firm – nc+ i Cyfrowego Polsatu. W praktyce w grę wchodzi jednak wiele zmiennych, które mogą uprzyjemnić (lub uprzykrzyć) życie. Dlatego zestawiliśmy ofertę obu nadawców w pojedynku i sprawdziliśmy, który wyprowadza silniejsze i celniejsze ciosy.


W teorii przepis na idealnego dostawcę telewizji jest bardzo prosty: „dużo programów, jak najwięcej w HD i niskie ceny”. W praktyce, elementów przesądzających o walorach oferty jest znacznie więcej: czas trwania umowy, oferta programowa w bogatszych i tańszych pakietach, sprzęt oferowany bez większych kosztów dodatkowych, a nawet konstrukcja strony internetowej i formy komunikacji z usługodawcą. Co w tym zakresie oferują nc+ i Cyfrowy Polsat? Walkę platform satelitarnych czas zacząć!

Runda 1: oferta podstawowa

Obaj nadawcy mają usługi z niskiej i średniej półki cenowej, skierowane do mniej wymagających widzów. Oferta podstawowa nc+, o nazwie Pakiet Comfort+, to 88 kanałów, z czego 30 HD. Koszt usługi w umowie na 30 miesięcy wynosi 39,90 zł miesięcznie, przy czym przez pół roku klient nie płaci abonamentu. W umowie na 24 miesiące cena wynosi 49 zł miesięcznie.

Zobacz również:

  • To koniec Ipli. Polsat wprowadza nowe serwisy streamingowe
Cyfrowy Polsat vs. nc+. Która telewizja z satelity jest lepsza?

Pakiet średni, Sport+, to już 136 kanałów (w tym 47 w wysokiej rozdzielczości), płatny w kwocie 69,90 zł miesięcznie przez pierwsze dwa miesiące, a po upływie tego czasu – 79,90 zł. Umowa zawierana jest na 24 miesiące. W obu tych planach za opcje dodatkowe należy zapłacić tyle samo, co w najszerszym abonamencie nc+

W Cyfrowym Polsacie oferta podstawowa, Pakiet Rodzinny HD, obejmuje 54 kanały (7 HD) za 19,90 zł miesięcznie (umowa na dwa lata) – telewizja bez opłat i 25 dodatkowych kanałów przez pół roku. Oferta rozszerzona, tj. Pakiet Familijny Max HD, udostępnia 106 kanałów (25 HD) za 79,90 zł miesięcznie (bez opłat za telewizję oraz pakiety Film HD, Sport HD, IPLA MIX i VOD gratis przez pół roku). Umowa zawierana jest na 24 miesiące.

Cyfrowy Polsat vs. nc+. Która telewizja z satelity jest lepsza?

Fot. Cyfrowy Polsat

Wynik rundy: wygrana Cyfrowego Polsatu. Na jego korzyść wypada porównanie ofert w najniższym przedziale cenowym – oferuje po prostu większe możliwości wyboru. Przede wszystkim proponuje więcej pakietów poniżej 50 zł. Ma aż trzy takie oferty, w stosunku do zaledwie jednej w nc+.

Runda 2: telewizja dla wymagających i HD

Najszerszy pakiet programowy nc+, Superpremium+ kosztujący 109,99 zł miesięcznie, daje dostęp do 141 kanałów, w tym 52 w jakości HD. 45 spośród nich jest dostępnych w cenie abonamentu przez 5 miesięcy. Później opłata za nie wynosi 10 zł miesięcznie. Jeśli masz ochotę na mocne wrażenia filmowe, czekają na ciebie dodatkowe, płatne opcje, takie jak pakiet pięciu kanałów Filmbox (15 zł miesięcznie), kanał History HD (1,99 zł), kanał Sundance HD (2,99 zł), Prapremiery TVP (9 zł), funVOD (15 zł) czy pakiet seriale+ - jeden miesiąc gratis, później 10 zł miesięcznie. Chcąc korzystać z wszystkich kanałów i pakietów tematycznych, jakie ma do zaoferowania nc+, w pierwszym miesiącu zapłacisz za usługę 193,88 zł, od drugiego – 203,88 zł, a po pół roku 213,88 zł miesięcznie. Łącznie 141 kanałów podstawowych oraz 13 kolejnych z opcji dodatkowych.

Cyfrowy Polsat vs. nc+. Która telewizja z satelity jest lepsza?

Fot. nc+

W Cyfrowym Polsacie najbogatszy pakiet, Premium, kosztuje 89,90 zł miesięcznie i zawiera 134 kanały w tym 34 w jakości HD. Usługi dodatkowe są nieco prostsze, ale i skromniejsze niż w nc+. Nabywca otrzymuje dostęp do Eliminacji UEFA Euro 2016 w cenie pakietu, HBO GO oraz Ipla Mix przez całą umowę oraz pakiet VOD przez 6 miesięcy. Po upływie tego czasu opłata wzrasta do 99,90 zł miesięcznie. Dodatkowo dostępny jest jeszcze pakiet Rozrywka HD z czterema kanałami dla widzów dorosłych. Kosztuje on 25 zł miesięcznie.

Cyfrowy Polsat vs. nc+. Która telewizja z satelity jest lepsza?

Fot. Cyfrowy Polsat

Wynik rundy: wygrywa nc+. Jeśli wysoki abonament miesięczny nie jest dla ciebie problemem, a chcesz mieć bardzo bogatą ofertę programów podstawowych i dodatkowych, w tym duży wybór treści w wysokiej rozdzielczości, to nc+ jest dla ciebie. Po upływie wszystkich czasowych promocji najbardziej rozbudowany pakiet telewizyjny tego nadawcy wraz ze wszystkimi dodatkami jest droższy aż o 88,98 zł w stosunku do oferty Cyfrowego Polsatu. To jednak pieniądze, za które odbiorca dostaje 20 kanałów więcej. Pod względem oferty HD nc+ też ma ciekawszą ofertę. nc+ to także aż 57 kanałów w jakości HD w stosunku do 34 w Cyfrowym Polsacie.