Cyfrowy Polsat wprowadza MPEG-4 i wymienia dekodery SD na HD

Cyfrowy Polsat rozpoczął program wymiany dekoderów SD na HD. Związane jest to z przejściem na nowy standard kompresji danych wideo z wykorzystaniem kodeka MPEG-4.

W październiku bieżącego roku Cyfrowy Polsat zacznie korzystać z kodeka MPEG-4 do kompresji materiałów wideo w ramach telewizji satelitarnej. Skorzystanie z tego standardu niesie wiele korzyści dla klientów, ale w niektórych przypadkach konieczna będzie wymiana dekodera na nowszy.

Cyfrowy Polsat utrzymuje, że już niemal wszyscy klienci korzystają z nowych dekoderów HD, które obsługują kodek MPEG-4. Osoby korzystające nadal z dekoderów starszego typu nazywanych dekoderami SD będą mogli bezpłatnie wymienić swoje urządzenia na model obsługujący nowy standard kompresji.

W celu wymiany dekodera klienci powinni skontaktować się z obsługą klienta Cyfrowego Polsatu. Przejście na MPEG-4 zapowiedziane zostało na październik 2015 roku, więc klienci powinni wymienić swoje sprzęty przed 30 września.

Cyfrowy Polsat wprowadza MPEG-4 i wymienia dekodery SD na HD

Cyfrowy Polsat wymieni dekodery SD na HD

Wymiana dekodera SD na HD dla klientom Cyfrowego Polsatu szereg nowych możliwości. Będą mogli dzięki temu nie tylko oglądać materiały w rozdzielczości HD, ale też nagrywać audycje i filmy na dysk twardy wbudowany w urządzenie oraz pauzować odtwarzanie telewizji na żywo. Pozwoli to też skorzystać z serwisów Ipla oraz HBO GO.

Zmiana kodeka na MPEG-4 pozwoli dostawcy usług lepiej wykorzystać pasmo. Liczba kanałów SD będzie mogła być podwojona, a Cyfrowy Polsat zapowiada wprowadzenie nowych kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

źródło: media2.pl