Cyfrowy Polsat wprowadza moduły CAM HD

7 czerwca br. Cyfrowy Polsat wprowadzi na rynek zewnętrzne moduły dostępu warunkowego CAM HD, dzięki którym posiadacze dekoderów free-to-air HD, czyli tych, które do tej pory służyły do odbioru wyłącznie kanałów niekodowanych, będą mogli korzystać z oferty programowej platformy, także w zakresie odbioru kanałów wysokiej rozdzielczości.

Moduły CI CAM HD Cyfrowego Polsatu będą dostępne w dwóch opcjach - pre-paid i z abonamentem.

Koszt zakupu modułu CAM HD w opcji pre-paid wynosi 399 zł. W tej cenie użytkownicy mają możliwość dostępu do Pakietu Mini przez 18 miesięcy lub do Pakietu Familijnego przez 6 miesięcy, lub do Pakietu Familijnego i Pakietu Relax Mix przez 4 miesiące.

Oferta z abonamentem będzie dostępna na takich samych zasadach jak dekodery typu SD (tj. Echostar DSB-717 i Samsung DSB-S305G). Koszt zakupu modułu w tej opcji wynosi 99 zł.

Dla modułów, które były dostępne dotychczas w sprzedaży została przygotowana nowa wersja oprogramowania. Aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie za pośrednictwem satelity, tak aby wszyscy posiadacze modułów CAM zyskali dostęp do kanałów HD platformy.

Obecnie abonenci Cyfrowego Polsatu mają dostęp do 3 kanałów wysokiej rozdzielczości - Polsat Sport HD, Eurosport HD i testowej transmisji HBO HD. Wszystkie trzy kanały do końca czerwca br. będą dostępne bez dodatkowych opłat. Moduły CAM Cyfrowego Polsatu współpracują ze wszystkimi dekoderami spełniającymi standardy DVB.