Cyfrowy dom teraz od AMD

Przyzwyczailiśmy się już do prezentacji wizji cyfrowego domu promowanego przez Intela, a tymczasem na targach CES 2006 w Las Vegas, AMD pokaże własne produkty stworzone z myślą o nowoczesnym domu XXI wieku.

AMD ogłosi m.in. porozumienie z producentem przystawek cyfrowych typu set-top box, firmą TMicroelectronics. Celem jakim w tym projekcie stawia sobie AMD jest ułatwienie użytkownikom domowym korzystania z zasobów cyfrowych zarówno pozyskiwanych z telewizji kablowej i satelitarnej jak i komputerów znajdujących się w domach.

Odpowiedź na Viiv

Od połowy roku na rynkach światowych powinna być widoczna nowa marka AMD Live!. Takim symbolem AMD zamierza oznaczać komputery, które są na tyle wydajne, że będą w stanie poprawnie przetwarzać multimedia w standardzie HD. Jest to odpowiedź na markę Intel Viiv, która pod przykrywką obudów zbliżonych do urządzeń elektroniki użytkowej ma skrywać pecety bazujące na komponentach Intela. Podobny plan ma AMD z tym, że firma ta nie ma możliwości promocji Live! jako całej platformy. Nie produkuje samodzielnie płyt głównych, chipsetów oraz układów graficznych. Właśnie wolność wyboru komponentów instalowanych w Live! ma być podkreślana w trakcie kampanii marketingowej nowej marki.