Cyfrowy koczownik

Firma Creative Labs wprowadziła na rynek nowy odtwarzacz plików audio Nomad IIc.

Firma Creative Labs wprowadziła do sprzedaży nowy cyfrowy odtwarzacz plików audio - Nomad IIc. Obsługujący wszystkie najpopularniejsze formaty cyfrowego zapisu dźwięku (m.in. MP3, WMA i WAV) odtwarzacz wyposażony jest w 32 MB pamięci RAM. Jej rozbudowę umożliwia gniazdo Smart Media.

Według zapewnień producenta Nomad IIc jest wyjątkowo odporny na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie jest pozbawione jakichkolwiek ruchomych elementów. Pozwala to także na uniknięcie zakłóceń spowodowanych wstrząsami podczas pracy Nomada.

Do komunikowania się z komputerem Nomad IIc wykorzystuje złącze USB. Odtwarzacz posiada duży i czytelny podświetlany wyświetlacz LCD. Dodatkowo Nomad może pełnić funkcję cyfrowego dyktafonu. Jego 32 MB RAM pozwala na zapisanie do 2 godzin rozmowy. Nomad IIc dostarczany jest z oprogramowaniem PlayCenter2, które umożliwia użytkownikom zarządzanie, dostęp, ładowanie i pobieranie nagrań z i do odtwarzacza. Korzystając z PlayCenter2 można również dokonać konwersji płyt CD na pliki MP3 i skompilować z nich składanki według swoich upodobań. Cena urządzenia wynosi 149 USD + VAT.