Cyfrowy magnetowid z oprogramowaniem Microsoftu

Koncern LG zaprezentował cyfrowy magnetowid LRM-519, wyposażony w oprogramowanie Program Guide Microsoftu. Urządzenie zapisuje nagrywany program na wbudowanym twardym dysku o pojemności 160 GB.

Na dysku można zapisać do 160 godzin programu telewizyjnego - istnieje również możliwość zapisu materiałów wideo na płytach DVD (DVD+/-R i DVD+/-RW). Magnetowid wyposażony został również w 90-minutowy bufor, w którym przez cały czas zapisywany jest aktualnie oglądany przez użytkownika program - dzięki temu możliwie jest zapauzowanie go lub nawet przewijanie do tyłu.

Urządzenie ma standardowy port sieciowy - umożliwia on podłączenie magnetowidu do domowej sieci komputerowej (dzięki oprogramowaniu Microsoftu, LG LRM-519 może bez problemu odtwarzać materiały multimedialne przechowywane na dysku komputera PC z systemem Windows XP). Magnetowid wyposażony też został w port USB.

Cyfrowy magnetowid z oprogramowaniem Microsoftu

Cyfrowy magnetowid LG LRM-519

Preinstalowe w urządzeniu oprogramowanie Microsoft Program Guide umożliwia użytkownikowi przeglądanie szczegółowego programu telewizyjnego na kolejne dwa tygodnie a także wygodne programowanie nagrywania (aczkolwiek za korzystanie z tej opcji trzeba zapłacić - opłata roczna to 100 USD). Cenę magnetowidu ustalono na 600 USD.

Więcej informacji: LG.