Cyfrowy prezent I

Spośród masy urządzeń wybraliśmy najlepsze – naszym zdaniem – gadżety dla użytkowników komputerów i laptopów, urządzenia przenośne dla miłośników muzyki oraz akcesoria dla graczy. Nie zapomnieliśmy również o zwykłych dodatkach, takich jak mysz lub klawiatura.


Spośród masy urządzeń wybraliśmy najlepsze – naszym zdaniem – gadżety dla użytkowników komputerów i laptopów, urządzenia przenośne dla miłośników muzyki oraz akcesoria dla graczy. Nie zapomnieliśmy również o zwykłych dodatkach, takich jak mysz lub klawiatura.

Wybór prezentu, który ucieszy obdarowanego, to niełatwa sprawa, bo rynek zapchany jest marnej jakości podróbkami, przysparzającymi więcej kłopotów niż radości. Wyszukaliśmy dobre produkty na każdą kieszeń, zarówno tanie, jak i droższe, dla bardziej wymagających. Wszystkie akcesoria i gadżety podzieliliśmy na kilka kategorii, dodatkowo opisując kilka modeli z tej samej kategorii w różnych cenach.

Prezenty dla gracza

Kierownice i dżojstiki jednoznacznie kojarzą się z grami. To trafione prezenty dla wszystkich zafascynowanych wirtualnymi wyścigami samochodowymi i symulacjami lotniczymi. Urealniają rozgrywkę i dostarczają frajdy, dając poczuć drgania kierownicy wywołane jazdą po bezdrożach albo umożliwiając sterowanie samolotem za pomocą dżojstika z obrotową rączką i cyfrową przepustnicą. Ulubionym narzędziem maniaków szybkich gier akcji i strategii jest jednak mysz. Najlepiej przewodowa, o dużej rozdzielczości i szybka, wiernie oddająca każdy ruch. Dobrych modeli jest kilka. Spośród nich najlepszą opinią cieszą się produkty Logitecha i Razera, niestety, są dosyć drogie. Za rozsądną cenę możemy kupić myszy A4Tech z serii X7. Jeżeli nie stać cię na taki prezent, pomyśl o klawiaturze, np. z dodatkowymi klawiszami do gier i podświetlanymi przyciskami lub o dobrej podkładce pod mysz.

Dla maniaka komputerowego

Jeżeli ktoś dużo czasu spędza przy komputerze, idealnym podarunkiem będzie zestaw klawiatury z myszą Logitech Wave. To jedna z najbardziej ergonomicznych konstrukcji, niestety, jest dosyć droga. Osobom chcącym wydać mniej pieniędzy polecamy zakup dobrej pamięci USB lub uniwersalnego pilota. Udanym prezentem dla wykorzystujących komputer do malowania i rysowania będzie tablet graficzny, a miłośnika muzyki z pewnością ucieszy dobra karta dźwiękowa.

Dla użytkownika laptopa

Jeżeli osoba, którą zamierzamy obdarować, nie ma jeszcze torby lub plecaka do przenoszenia laptopa, z pewnością taki prezent jej się przyda. Ważne, żeby była dobrze wykonana oraz zawierała specjalną kieszeń chroniącą laptop przed uderzeniami. Zwróć szczególną uwagę na to, do jakich laptopów dany plecak czy torba są przeznaczone (najczęściej podaje się rozmiar matrycy). Jeżeli ktoś używa laptopa jako stacjonarnego komputera, ucieszy się z ładnej podstawki, która pozwoli bardziej ergonomicznie go ułożyć (matryca na wysokości oczu, dodatkowe miejsce na klawiaturę).

Muzyka w kieszeni

Nawet spędzenie kilku godzin na wyborze najlepszego odtwarzacza MP3 nie gwarantuje podjęcia trafnej decyzji. Najtańsze modele możesz kupić już za nieco ponad 100 zł. Bardziej wyrafinowane są dużo droższe, kosztują nawet do 1000 zł. Oferta jest bogata, a chcąc znaleźć odpowiedni model, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na pojemność. Równie ważna jest intuicyjność obsługi, układ menu, materiał, z którego jest wykonany odtwarzacz, interfejs, jakość wyświetlacza, czas pracy na bateriach, układ menu i przycisków.

Strefa Dobrych Prezentów

Szukasz prezentu na gwiazdkę? Chcesz zrobić przyjemność swoim bliskim? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy wielkie zestawienie najlepszych prezentów z dziedziny komputerów, gadżetów i elektroniki użytkowej. Nie musisz już dłużej zastanawiać się nad podarunkiem. Odwiedź Strefę Dobrych Prezentów - tu znajdziesz idealne pomysły na prezenty dla całej twojej rodziny i wszystkich przyjaciół. Dzięki przejrzystemu menu będziesz mógł wybrać nie tylko rodzaj proponowanego prezentu ale też optymalny dla ciebie przedział cenowy. Doradzimy też dla kogo dany prezent będzie najbardziej odpowiedni.

Więcej informacji: prezenty.pcworld.pl