Cyfrowy prezent II

Spośród masy urządzeń wybraliśmy najlepsze – naszym zdaniem – gadżety dla użytkowników komputerów i laptopów, urządzenia przenośne dla miłośników muzyki oraz akcesoria dla graczy. Nie zapomnieliśmy również o zwykłych dodatkach, takich jak mysz lub klawiatura.


Spośród masy urządzeń wybraliśmy najlepsze – naszym zdaniem – gadżety dla użytkowników komputerów i laptopów, urządzenia przenośne dla miłośników muzyki oraz akcesoria dla graczy. Nie zapomnieliśmy również o zwykłych dodatkach, takich jak mysz lub klawiatura.

Logitech G9

Informacje Logitech, tel. 022 8541151,http://www.logitech.pl Cena 335 zł

Cyfrowy prezent II

Logitech G9

Najnowsza mysz Logitecha nie jest tania, ale jak przystało na renomowanego producenta, warta każdej wydanej na nią złotówki. Od wcześniejszego modelu G7 różni się nie tylko kształtem - jest bardziej pękata i przypomina Creative Fatal1ty 1010. Zmieniło się dosłownie wszystko, począwszy od sensora optycznego, oferującego maksymalną rozdzielczość 3200 cpi, a skończywszy na nowej rolce MicroGear, która debiutowała w myszy Logitech MX Revolution, oraz nowych ciężarkach. Do dyspozycji jest komplet 4x7 g i 4x4 g, jednorazowo można używać czterech, czyli zwiększyć wagę urządzenia do 28 gramów. Wymieniać można również obudowę z gumowej na plastikową (obie są w zestawie). Czułość pracy reguluje się w czasie rzeczywistym za pomocą dwóch przycisków, a do dyspozycji jest pięć profili, które można dowolnie skonfigurować za pomocą dołączonego oprogramowania. To, co najważniejsze dla gracza, czyli akceleracja wsteczna, nawet w najwyższej rozdzielczości jest do przyjęcia. Mysz pracuje lekko, precyzyjnie i naprawdę szybko, przyda się wszystkim amatorom gier, którzy dysponują 20-calowymi lub większymi monitorami. Szczerze polecamy ją jako prezent dla wszystkich maniaków wirtualnych rozgrywek.

4Tech X-750f

Informacje MultiOffice, tel. 012 2999777,http://www.mo.pl Cena 69 zł

Cyfrowy prezent II

4Tech X-750f

Serię X7 polecić można każdemu, kto szuka dobrej myszy za przystępną cenę. Model X-750f jest najbardziej zaawansowany w serii X7, oferuje najwyższą rozdzielczość 2500 cpi i szybki układ laserowo-optyczny, skanujący powierzchnię z niebywała prędkością 7080 obr./s. Dodatkowego smaczku dodaje umieszczony obok rolki przycisk 3xfire, który usprawnia wirtualną eliminację przeciwników (jedno naciśnięcie powoduje trzy strzały). Można go również wykorzystać w codziennej pracy do szybkiego otwierania dokumentów czy uruchamiania aplikacji. Podczas pracy z edytorem tekstu naciśnięcie tego przycisku spowoduje zaznaczenie całego akapitu.

Co istotne, mysz pracuje szybko i pod względem precyzji niewiele ustępuje najdroższym modelom. Dobrze wypada również w teście akceleracji wstecznej. Do wyboru mamy sześć trybów pracy: 600, 800, 1000, 1600, 2000 i 2400 cpi. Łatwo się zorientujesz, w jakim trybie aktualnie pracujesz, bo sygnalizuje go zmiana podświetlenia koloru rolki.

Creative EP-630

Informacje Creative Labs, tel. 022 8530266, www.creative.pl Cena 55 zł

Cyfrowy prezent II

Creative EP-630

Model EP-630 to typowe słuchawki dokanałowe, wyposażone w wymienne gumki, dzięki którym pewnie trzymają się w uchu. Zadowolą tych, którzy chcą przenieść na ulicę wrażenia możliwe tradycyjnie do uzyskania tylko za pomocą subwoofera. Bas generowany przez niewielkie głośniczki w muszlach słuchawkowych jest bardzo obfity, głęboki, lecz nie zawsze dobrze kontrolowany. Przydałoby się nieco więcej twardości, bo niskie tony potrafią się w EP-630 rozlewać. Soprany i średnica znajdują się w cieniu zakresu niskotonowego, lecz ich jakość jest zadowalająca. Gdyby do solidnej podstawy basowej dodać nieco ostrości góry i środka, powstałaby pożądana kombinacja. Warto poeksperymentować z odtwarzaczem, bo MP3 grające ostro i ze słabym basem będzie idealnym towarzyszem tych właśnie słuchawek.

Logitech FreePulse Wireless Headphones

Informacje Logitech, tel. 022 8541151, www.logitech.pl Cena 280 zł

Cyfrowy prezent II

Logitech FreePulse Wireless Headphones

Zdecydowanie najlepszy zestaw słuchawkowy Bluetooth ze wszystkich przez nas testowanych. Słuchawki korzystają z interfejsu w najnowszej wersji 2.0, który w stosunku do odmiany 1.2 oferuje m.in. trzykrotny wzrost prędkości transmisji danych (do 2,1 Mb/s), niższe zużycie energii oraz mniej błędów podczas działania. W praktyce jedynie słuchawki Logitecha przesyłały dźwięk bez szumów. Jego klarowność była pierwszorzędna, podobnie jak zasięg działania kompletu (ponad 10 m). Słuchawki są nieduże, choć to model nauszny. Wygodny, węglowy pałąk nosimy na karku, a słuchawki trzymają się dobrze dzięki silikonowym zaczepom. Nadajnik i słuchawki wyposażono w akumulatory ładowane z dołączonej w komplecie ładowarki. Zasilanie wystarcza na 6 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki. Obudowa prawej słuchawki pełni funkcję regulatora głośności dźwięku. Bas jest soczysty i szybki, soprany i zakres

średniotonowy wyważone, a scena dźwiękowa uporządkowana. W zestawie znajdziesz kilka przejściówek pozwalających na ścisłe podłączenie nadajnika Bluetooth do różnych typów odtwarzacza iPod.