Cyfrowy tuner TV na SD od ELSY

Firma ELSA Japan wprowadziła do swojej oferty nowy cyfrowy tuner telewizyjny - 1Seg Telebit. Urządzenie podłączane jest do slotu kart pamięci SD.

Nowość powinna szczególnie zainteresować posiadaczy notebooków i urządzeń typu PDA. Aby z niej skorzystać powinniśmy dysponować wolnym slotem kart pamięci SD, który musi oferować wsparcie dla standardu SDIO (Secure Digital Card Input/Output).

Cyfrowy tuner TV na SD od ELSY

ELSA 1Seg Telebit

Użytkownik może skorzystać z trzech różnych anten, z których najsłabsza została wbudowana w urządzenie (po podłączeniu do gniazda SD wystaje na 2 cm). Nie musimy się też za bardzo martwić o pobór energii, gdyż Telebit podczas pracy zużywa zaledwie 0,27 W. Całość mierzy 55 x 33,5 x 8 mm, waży 5 gramów i pracuje pod kontrolą systemów operacyjnych: Windows XP i Windows Vista (w lecie ma zostać też dodane wsparcie dla Windows Mobile). Oczywiście producent nie zapomniał też o dołączeniu odpowiedniego oprogramowania - INFO.TV Petit.

1Seg Telebit powinien trafić na rynek japoński jeszcze w tym miesiącu. Jego cena to (w przeliczeniu) nieco ponad 100 USD.