Cyfry Olympusa

Olympus prezentuje dwa nowe modele aparatów fotograficznych oraz własnej konstrukcji drukarkę.

Odbywająca się w San Francisco konferencja Seybold obfituje w prezentacje wielu nowych produktów. Znany amatorom fotografii Olympus przedstawił nowe aparaty cyfrowe - Camedia E-10 RS i Camedia E-100 RS oraz drukarkę Camedia P-200.

Pierwsze z urządzeń, aparat cyfrowy Camedia E-10 RS powstał z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Pozwala on na wykonywanie zdjęć z rozdzielczością 4 megapikseli. E-10 jest wyposażony w kartę SmartMedia o pojemności 32 MB. Urządzenie wytwarzane przez Olympusa ma wyświetlacz LCD, który można przystosować tak, by oglądać obraz pod trzema różnymi kątami - prosto, z góry lub pod kątem 20 stopni. Aparat fotograficzny jest wyposażony w specjalne soczewki, dzięki którym światło dociera do każdej części elementu CCD bezpośrednio pod kątem 90 stopni. Urządzenie będzie kosztowało ok. 2000 USD.

Inny model aparatu, Camedia E-100 RS jest podobny do ostatnio zapowiadanego C-2100 Ultra Zoom. Główną różnicę stanowi szybkość - użytkownicy będą mogli wykonać nawet 15 zdjęć w ciągu sekundy. Model E-100 będzie jednak o 500 USD droższy od C-2100 Ultra Zoom - jego cena wyniesie 1499 USD.

Olympus zaprezentował też nową drukarkę fotograficzną Camedia P-200. To małe urządzenie, które kosztuje 599 USD i może drukować obrazy wielkości 3x4" na nośnikach formatu A6.


Zobacz również