CynanogenMod 11 M4 został oficjalnie udostępniony

Pojawiła się kolejna wersja zmodyfikowanego systemu Android o nazwie CyanogenMod 11. Wydanie oznaczone Milestone 4 mogą od wczoraj pobierać i instalować ją posiadacze wszystkich kompatybilnych urządzeń. Stabilne wydanie CyanogenMod opartego o KitKata powinno pojawić się już niedługo.

CyanogenMod 11 to zmodyfikowany system Android, który opiera się o przygotowane przez Google wydanie oznaczone numerem 4.4 i nazwą kodową KitKat. Wczoraj pojawiła się nowa wersja tej modyfikacji, którą twórcy oznaczyli jako Milestone 4. Stało się to w zaledwie miesiąc od wydania poprzedniej istotnej wersji rozwojowej.

Nowa wersja CyanogenMod wprowadza kilka nowości względem poprzedniego wydania. Zmieniono wygląd menu ostatnich aplikacji dla słabszych urządzeń, rozszerzono obsługę profili i poprawiono liczne błędy. Twórcy modyfikacji dodali zmiany pomagające w korzystaniu z telefonu użytkownikom leworęcznym. Wydanie ma być znacznie bardziej stabilne, ale trzeba pamiętać, że przeznaczone jest na razie dla doświadczonych użytkowników.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
CynanogenMod 11 M4 został oficjalnie udostępniony

CyanogenMod to nazwa najpopularniejszej modyfikacji systemu Android. Grupa skupionych wokół Androida deweloperów postanowiła przygotować własną dystrybucję. CyanogenMod dostępny jest dziś na dziesiątki różnych smartfonów dostępnych w sprzedaży, dzięki czemu użytkownicy starszych i słabszych telefonów mogą cieszyć się najnowszą wersją Androida i szeregiem dodatkowych funkcji. Zespół w zeszłym roku postanowił przekształcić się w komercyjną firmę Cynanogen Inc., ale nie zaprzestał prac nad udostępnianiem swojego systemu zupełnie bezpłatnie.

źródło: cyanogenmod.org