Cyrix kontratakuje

Via Technologies wprowadza na rynek najnowszy procesor Cyrix III Mobile, konkurencyjny dla mobilnych układów Intela i Transmety.

Tajwańska Via Technologies ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży zapowiadanego od dłuższego czasu procesora Cyrix III Mobile. Układ ten przeznaczony jest do tańszych komputerów przenośnych, wyposażonych w płyty główne ze złączem "Socket 370".

W procesorze zastosowano technologię inteligentnego zarządzania poborem energii - "LongHaul", która - jak utrzymuje producent - umożliwia wydłużenie czasu pracy notebooka o prawie 50%. Rozwiązanie działa podobnie jak w przypadku propozycji firm konkurencyjnych. Gdy laptop zasilany jest z gniazdka sieciowego, procesor pracuje z pełną prędkością, natomiast przy zasilaniu bateryjnym, użytkownicy mogą wybrać jeden z trybów pracy: oszczędzający energię lub oferujący maksymalną wydajność. Wybór dokonywany jest przy użyciu niewielkiego programu narzędziowego, do którego użytkownik ma dostęp za pośrednictwem nowej ikony na pasku zadań systemu Windows.

Najnowsze procesory Cyrix III Mobile będą dostępne w wersjach pracujących z częstotliwością 500 i 600 MHz. Ceny układów w przypadku zamówień hurtowych (minimum 1000 sztuk) wynoszą ponad 55 USD.

Więcej informacji: www.via.com.tw


Zobacz również