Cythbot, czyli robot do gry w Guitar Hero

Popularna gra Guitar Hero, która pozwala użytkownikowi wcielić się w gitarzystę jednego z wielu zespołów, doczekała się właśnie gadżetu, który na pewno znajduje się w ścisłej czołówce akcesoriów jakie przygotowano dla innych gier komputerowych.

Cythbot, bo tak nazywa się robot, to właściwie odpowiednia kombinacja kilku urządzeń, które połączone z powodzeniem uzyskują bardzo dobre wyniki w Guitar Hero.

Autorzy projektu połączyli kamerę z odpowiednim systemem rejestrującym zmiany na ekranie oraz pneumatycznymi palcami, które naciskają odpowiednie struny na plastikowej gitarze. W efekcie uzyskano robota, który sam gra w Guitar Hero.

Budowa Cythbota zajęła twórcom osiem dni. Ponad 20 godzin testowano system i wprowadzano do niego poprawki. Autorzy zapewniają, że robot uzyskuje 99% punktów na większości piosenek w trybie Ekspert. Warto dodać, że to wciąż poniżej umiejętnośc ludzkiego gracza (patrz: Zdobył 100% w najtrudniejszym utworze Guitar Hero 3 i...).

Efekty prac można zaobserwować na poniższym filmie:

W Stanach Zjednoczonych Guitar Hero bije rekordy popularności i pozwala niektórym na zarobienie całkowicie realnych pieniędzy. W sierpniou tego roku informowaliśmy o skrajnym przypadku kiedy to rodzice pozwolili dziecku rzucić szkołę dla Guitar Hero.