Cywilizacja 5 - rzut okiem. Wygraj Kolonizację!

Cywilizacja. Na dźwięk tego słowa zaczynają drżeć ręce wszystkim graczom, a już na pewno fanom strategii. To jeden z tych tytułów, które nie oglądają światła dziennego tak długo, aż są dopracowane do perfekcji.

Cywilizacja 5 - rzut okiem. Wygraj Kolonizację!

Cywilizacja 5 - tak wygląda pole bitwy

Od premiery Cywilizacji 4 minęło już pięć lat. Wydaje mi się to nieprawdopodobne, bo wciąż gram w nią z zapałem nie mniejszym niż w dniu premiery, to jednak nareszcie nadszedł czas na powitanie kolejnej odsłony serii.

Już od kilku miesięcy byliśmy karmieni kolejnymi informacjami dotyczącymi Cywilizacji. Przejście na heksy, przemodelowanie systemu walk, miasta-państwa - to tylko niektóre, spośród całej palety zmian, jakie zapowiedziano. Jednym słowem - rewolucja. Fani prześcigali się w domysłach jak wpłynie to na rozgrywkę. Spekulacje można już jednak zakończyć - Cywilizacja wreszcie trafiła w nasze ręce!

Zobacz również:

  • Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku
  • Kupując ten zestaw Civilization VI zaoszczędzisz prawie 800 zł! Doskonała promocja na Steam
  • Civilization VII - kiedy premiera? Plotki, fakty i przecieki

Od razu po zakończeniu instalacji rozpoczęliśmy intensywne testy. Póki co nie zdradzimy nic ponadto, że Cywilizacja 5 budzi ogromne emocje. Niemal wszystkie elementy, które wymagały poprawki w czwórce zostały ulepszone. Tak naprawdę jest to zupełnie nowa gra, oparta jedynie o podobne zasady co poprzednie części.

Inna jest mechanika walk, zupełnie przemodelowano sposób zarządzania państwem - zarówno ekonomią jak i systemami politycznymi i religijnymi. Zmieniło się właściwie wszystko poza jednym… to wciąż Cywilizacja i jeśli podobała Wam się "czwórka" to z całą pewnością pokochacie "piątkę".

Cywilizacja 5 to gra, nietuzinkowa, dlatego obszerny test zamieścimy już 21 września!

A tymczasem zapraszamy na naszą stroną na Facebooku, gdzie przygotowaliśmy dla Was prosty konkurs, w którym możecie wygrać grę Cywilizacja 4: Kolonizacja! Nie czekajcie - mamy pięć sztuk do rozdania.

Cywilizacja 5 - rzut okiem. Wygraj Kolonizację!

Konkurs Civilization 4: Colonization do zgarnięcia!