Czapka "antykomórkowa"

Norweska firma odzieżowa Handy-Fashions rozpoczęła sprzedaż czapki o nazwie Mobile Cap, która ma zabezpieczać użytkowników telefonów komórkowych przed rzekomym rakotwórczym promieniowaniem emitowanym przez te urządzenia.

Czapka "antykomórkowa"
Czapka, która z wyglądu przypomina zwykłą "bejsbolówkę" ze sporymi nausznikami, jest, zdaniem przedstawicieli Handy-Fashions, szczytem współczesnej techniki. Wykonano ją z materiału, który "przepuszcza" dźwięk z słuchawki i jednocześnie blokuje wszelkie (szkodliwe lub nie) promieniowanie.

Mobile Cap nie tylko blokuje promieniowanie - dzięki temu, że użytkownik w czasie rozmowy przykłada telefon nie do ucha, lecz do warstwy materiału czapka służy jako dodatkowa antena (tak przynajmniej wynika z informacji zamieszczonej na internetowej stronie producenta).

Co więcej, Walter Kraus, szef firmy Handy-Fashions, zapewnia, że czapka jest lekka, wygodna i modna - dla eleganckich hipochondryków przewidziano nawet kilka odmian kolorystycznych.

Z opublikowanego niedawno przez australijskich naukowców raportu wieńczącego trzy lata badań nad wpływem promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe na mózg myszy wynika, że korzystanie z telefonów w żaden sposób nie zwiększa ryzyka zachorowania na raka (przynajmniej u myszy). Naukowcy są jednak przekonani, że wyniki badań można również odnieść do ludzi.

Cena "antykomórkowej" czapki wynosi 53 USD.

Więcej informacji:

http://www.handy-fashions.com