Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – gdzie obejrzeć cały film? Kiedy premiera na VOD?

Nie zdążyliście wybrać się na nową Panterę do kina? A może film spodobał się Wam tak bardzo, że macie ochotę na powtórkę? Bez względu na powody, już wkrótce Wakandę w moim sercu będziecie mogli obejrzeć w zaciszu własnego domu.

fot. Disney

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – pożegnanie z T'Challą

Drugi film opowiadający o mieszkańcach Wakandy powstawał w cieniu śmierci Chadwicka Bosemana, który Czarną Panterę zagrał w 4 filmach z uniwersum Marvela. Twórcy nie zdecydowali się na bezpośrednie zastąpienie aktora – filmowy T'Challa również został pożegnany w pełen namaszczenia sposób. Odejście aktor i zagadkowa tożsamość osoby, która miała przejąć funkcję Pantery, spowodowały, że Wakanda w moim sercu przyciągnęła do kin sporą publiczność.

Zgodnie z wyliczeniami z pierwszych dni stycznia 2023 roku, film Ryana Cooglera na całym świecie zarobił ponad 800 milionów dolarów. Daje mu to pozycję 6. najlepiej zarabiającego filmu z 2022 roku. Do pewnego stopnia za sukcesem komercyjnym idzie też artystyczny, gdyż Wakanda w moim sercu otrzymała 2. nominacje do Złotych Globów – dla Angeli Bassett za drugoplanową rolę królowej Ramondy oraz za najlepszą piosenkę dla Lift Me Up.

Zobacz również:

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – gdzie obejrzeć cały film? Kiedy premiera na VOD?

fot. Disney

Film znalazł się również na tzw. krótkiej liście oscarowej, z której wybrani zostaną nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W tym przypadku produkcja ma szansę na nominacje w 5 kategoriach.

Czarna Pantera 2 – wkrótce w Twoim domu

Wakanda w moim sercu wciąż jeszcze gości w polskich kinach, jeśli jednak naprawdę nie macie czasu wybrać się na seans, nic straconego. Jak się bowiem okazało, wkrótce film pojawi się w sieci. Już 1 lutego 2023 roku Czarna Pantera 2 zostanie udostępniona na platformie Disney+.

Film trafi do serwisu streamingowego 83 dni po premierze kinowej. Z jednej strony dosyć szybko, z drugiej – później niż zakładano. Według pierwszych spekulacji Czarna Pantera 2 miała bowiem zagościć na Disneyu około 20 stycznia 2023 roku. Nowa data debiutu filmu online nie jest przypadkowa – luty jest bowiem miesiącem celebracji Czarnej Historii.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu już jutro na Disney+ (31.01.2023)

Dla wszystkich, którzy czekają, by wygodnie rozsiąść się na kanapie z herbatą i kocykiem i w spokoju obejrzeć Czarną Panterę 2, mam dobrą wiadomość. Będzie to możliwe już jutro! Najnowsza superprodukcja z uniwersum Marvela na platformie Disney+ zagości 1 lutego 2023 roku. Ci, którym do tej pory nie udało się zobaczyć filmu, będą więc mogli przekonać się, czy widowisko rzeczywiście zasługuje na nominacje do Oscarów. Tych film otrzymał aż 5 i to w takich kategoriach, jak:

  • Najlepsza aktorka drugoplanowa (Angela Bassett za rolę Ramondy)
  • Najlepsza charakteryzacja i fryzury
  • Najlepsza piosenka (Lift Me Up, wykonanie Rihanna)
  • Najlepsze efekty specjalne
  • Najlepsze kostiumy

Zobacz także: Avatar: Istota Wody – gdzie obejrzeć online? Czy cały film jest już dostępny na VOD?