Czarne chmury nad Apple. Kolejny poważny problem z Apple M1!

Apple ma problem z układami graficznymi w autorskich procesorach Apple M1. Posiadacze nowego Maca mini donoszą o problemach z wybudzaniem się urządzenia. O co dokładnie chodzi? Czy Apple wie jak rozwiązać problem?

Mac mini to najtańszy komputer w ofercie Apple. Ten niewielki desktop w obudowie USFF otrzymał w zeszłym roku procesor Apple M1 i stał się tym samym jednym z najwydajniejszych komputerów na rynku.

Mac mini z procesorem Apple M1

Mac mini z procesorem Apple M1

Za niespełna 4000 zł otrzymujemy wydajne narzędzie do pracy biurowej oraz obróbki foto/video. Najnowsza generacja Maca mini sprzedaje się rewelacyjnie, ale niestety urządzenie nie jest idealne.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze antywirusy dla systemów macOS w 2023 roku
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Względem poprzedniego modelu z procesorem Intela słabiej wypada obsługa zewnętrznych wyświetlaczy. Teraz dochodzą jeszcze problemy z wybudzaniem Maca mini po podłączeniu do monitora firmy innej, niż Apple.

Problem z wybudzaniem się Maca mini z procesorem Apple M1 nie dotyczy wszystkich użytkowników, ale na amerykańskich forach pojawia się coraz więcej wpisów związanych z brakiem możliwości wybudzenia komputera.

Użytkownicy wyjaśniają na czym polega problem:

Mój Mac mini M1 (8 GB/256 GB) nie chce obudzić moich monitorów po uśpieniu. Próbowałem z 2 różnymi wyświetlaczami z 2 różnymi kablami HDMI i na każdym z nich dzieje się to samo. Obecnie używam tylko jednego na raz. Zauważyłem też kilka różowych kwadratów/grafiki na ekranie rozruchowym/logowania w Big Sur (z kolorowym tłem, a nie czarno-białym).

Problem dotyczy różnych wyświetlaczy podłączanych z wykorzystaniem Thunderbolt, HDMI lub DisplayPort. Co ważne mowa również o monitorach LG sprzedawanych oficjalnie przez Apple w swoim sklepie.

W chwili obecnej Apple nie wydało oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się nowej aktualizacji oprogramowania, która wyeliminuje wyżej wymienione problemy. Wszystko wskazuje na błędnie napisane sterowniki graficzne, które nie przekazują sygnału do monitorów po wybudzeniu komputera.

Obecnie nie ma dostępnej żadnej tymczasowej poprawki, która rozwiązałby problem.

Źródło: MacRumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: