Czarne dyski od Western Digital

Firma Western Digital wprowadziła do swojej oferty nową rodzinę dysków - WD Caviar Black. Składa się ona z dwóch 3,5-calowych modeli o pojemności 750 GB i 1 TB.

Nowa rodzina WD Caviar Black jest częścią nowej linii produktowej, posegregowanej kolorystycznie (czarne - wysokowydajne, niebieskie - mainstream, zielone - ekologiczne). Wchodzące w jej skład urządzenia - modele o oznaczeniach WD1001FALS i WD7501AALS - przeznaczone są dla komputerów o wysokiej wydajności, stacji roboczych i systemów wielodyskowych. Oferują one możliwość zmagazynowania, odpowiednio, 1 TB i 750 GB danych. Korzystają z 3,5-calowych talerzy, które obracają się z prędkością 7200 obrotów na minutę, 32-megabajtowej pamięci podręcznej oraz komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu SATA 3 Gb/s. Producent zwraca również uwagę na zastosowanie technologii StableTrac (tłumienie wibracji i zapewnienie stabilne pracy talerzy podczas operacji zapisu oraz odczytu) oraz NoTouch ramp load (głowica zapisująca nigdy nie dotyka powierzchni dysku, co zapewnia większe bezpieczeństwo dysku w trakcie transportu).

WD Caviar Black

WD Caviar Black

"Podczas pierwszych testów nowy dysk 1 TB okazał się być najszybszym dyskiem 7200 RPM 3,5 cala jaki dotychczas zbudowaliśmy. Zainspirowało nas to do stworzenia całkowicie nowej linii produktów w oparciu o WD Caviar Black" - powiedział Don Bennet, wiceprzewodniczący i główny menadżer w departamencie dysków do komputerów stacjonarnych.

WD Caviar Black 750 GB (model WD7501AALS) i 1 TB (model WD1001FALS) zostały objęte 5-letnią gwarancją. Ich sugerowane ceny to 585 PLN i 620 PLN.

Dokładną specyfikację urządzeń można znaleźć na witrynie producenta.