Czarodzieje na placu boju

Spróbuj swych sił w konfrontacji mistrzów magii w grze Etherlords firmowanej przez Nival Interactive.

Interesujący projekt o nazwie Etherlords jest właśnie realizowany przez programistów z Nival Interactive. Wprowadzeniem finalnej wersji gry na rynek zajmie się firma Ravensburger Interactive, a nastąpi to najprawdopodobniej w drugiej połowie bieżącego roku.

Ogólnie rzecz biorąc, gra traktować ma o pojedynkach czarodziejów w świecie fantasy. Rozgrywka będzie oparta na podobnych zasadach, jak w "karciankach" typu Magic the Gathering. Oczywiście zakres działań użytkownika obejmie nie tylko walkę za pomocą magii, ale także zadania typowo strategiczne i ekonomiczne (m.in. administrowanie surowcami, konstruowanie budowli i handel). Jak zapewniają twórcy, pomiędzy 20 kampaniami rozgrywki pojawią się animowane sekwencje doskonale spajające wszystkie elementy fabuły.

Do naszej dyspozycji oddane zostaną 4 rasy, a każda z nich o unikalnych właściwościach. Pojawi się również aż 64 herosów do wynajęcia i blisko 300 typów czarów. Do tego dojdą jeszcze rozmaite rodzaje monstrów w liczbie 160. Gra wyposażona będzie oczywiście w opcję - multiplayer umożliwiającą toczenie bojów w Internecie.

Więcej informacji: www.nival.com