Czas WoWa dobiega końca?

Świat World of Warcraft zaskarbił sobie niewyobrażalną liczbę fanów. Nic nie trwa jednak wiecznie i na ustach wielu znawców świata gier pojawia się pytanie: kiedy niekwestionowany król gatunku MMO zwyczajnie zacznie się nudzić?

Swoje zdanie na ten temat ma na pewno przedstawiciel THQ Jack Sorenson. Twierdzi on, że taki moment właśnie nadszedł i od teraz World of Warcraft zacznie powoli tracić swoich fanów. Niestety, Sorenson nie potwierdza swojego odważnego twierdzenia żadnymi konkretnymi danymi. Zaznacza również, że jest to jedynie jego osobiste przeczucie.

Czas WoWa dobiega końca?

Paradoksalnie spadek popularności WoWa mógłby okazać się dla rynku gier MMO bardzo korzystny. Do tej pory bowiem nikt nie był w stanie w żadnej mierze konkurować z dziełem Blizzarda. Gdy świat Warcrafta odejdzie w zapomnienie, może pojawić się kilka nowych, równie interesujących tytułów.

To tyle jeśli chodzi o opinię człowieka z konkurencji. Dziś w World of Warcraft odbyło się przeliczenie punktów za walki na arenach. Czas chyba pracować na kolejne...