Czas na MSI z KT600

MSI nie pozostaje za konkurencją w tyle i również wprowadza do oferty płytę główną bazującą na najnowszym chipsecie VIA KT600. #MSI KT6 Delta# to jeden z najlepiej wyposażonych modeli Microstara.

Czas na MSI z KT600

Urządzenie przeznaczone jest oczywiście dla procesorów AMD. W skład chipsetu wchodzi południowy VT8237. Pamięci DDR400 można umieścić w 3 slotach. Płyta posiada obwód diody termicznej, która zapobiega uszkodzeniu procesorów AMD Athlon XP poprzez przegrzanie wynikłe na skutek wadliwej pracy jednostki chłodzącej.

Delta ma na wyposażeniu kontroler Promise RAID (opcja) oraz drugą taką jednostkę z tym, że produkcji VIA (RAID 0, 1, 0+1). W opcji dostępny jest także gigabitowy kontroler LAN firmy Broadcom. Jak na nowoczesny model przystało nie zabrakło też kontrolera SerialATA oraz zintegrowanego 6-kanałowego układu dźwiękowego.

Ciekawie prezentuje się oprogramowanie firmowe MSI:

Układ CoreCell grupuje cztery technologie: Speedster, BuzzFree, PowerPro i LifePro. Technologia Speedster oznacza obecność funkcji BIOSu przeznaczonych specjalnie dla overclockerów (włączając w to asynchroniczny tryb FSB i częstotliwości pamięci, oraz możliwość zwiększania napięcia pamięci o 0,05 V i 0,0125 V dla rdzenia procesora).

Technologia BuzzFree pozwala na automatyczne sprawdzanie obciążenia i temperatury systemu przed zmianą szybkości wentylatora. Pozwala to na redukcję hałasu.

PowerPro to technologia, która zdaniem producenta pozwala na oszczędne zarządzanie energią, oraz zmniejszenie poboru mocy o 67%.

CoreCenter jest programem łączącym w sobie funkcje z dobrze znanego oprogramowania PC Alert i Fuzzy Logic. Może automatycznie ustawić prędkość procesora i Vcore karty AGP do ich najwyższych wartości. Ponadto, oprogramowanie to monitoruje temperaturę procesora, systemu, prędkość wentylatorów i innych komponentów.

Do najlepiej wyposażonej wersji płyty PIS2R dołączany jest Super Pack - pakiet oprogramowania 6 w 1 zawierający:

-Adobe Photoshop Album SE

-WinDVD 4

-WinRip 2

-Virtual Drive 7 Pro

-RestoreIT! 3 Pro

-Media Ring

Cena płyty nie jest na razie znana.