Czas na Netscape 6

Firma Netscape Communications wydała długo oczekiwaną wersję przeglądarki internetowej Netscape 6, która ukazała się w angielskiej, francuskiej, niemieckiej i japońskiej wersji językowej.

Długo oczekiwana najnowsza wersja przeglądarki internetowej Netscape 6 ujrzała światło dzienne. Oparty na mechanizmie Gecko pakiet Netscape 6 jest w stanie pracować na różnych platformach sprzętowych włącznie z Mac, PC i Palm. Pakiet, składa się z kilku aplikacji internetowych

(Navigator, Mail, Instant Messenger i Composer) oraz wielu udoskonaleń i dodatków, które pojawiły się w najnowszej wersji.

Aplikację można w dużym stopniu spersonalizować tworząc za pomocą funkcji 'My Sidebar' osobisty kalendarz, 'Buddy Lists' (listy znajomych), wybrane notowania giełdowe, wiadomości sportowe oraz zmieniając wygląd interfejsu zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Oprócz tego, po raz pierwszy program Netscape Mail oferuje obsługę wielu kont pocztowych, wysyłanie i odbieranie 'instant messages' oraz aktualizacje kalendarza. Netscape 6 jest w pełni kompatybilny z najnowszymi wersjami Java 2, Net2Phone, Macromedia Flash i RealPlayer oraz został zaopatrzony w mechanizm tłumaczenia dowolnej strony WWW na język angielski.

Wersja Netscape 6 dla Mac OS ma ukazać się jeszcze przed końcem bieżącego roku.

www.netscape.com


Zobacz również