Czas na rewolucję 3D

Przełomowa technologia 3D opracowana przez Intela i Macromedię zyskuje zwolenników.

Technologia 3D powstała z połączenia rozwiązań graficznych 3D opracowanych przez Intela i standardu Shockwave firmy Macromedia będzie wykorzystywana przez firmy Maxon, Newtek i Right Hemisphere.

Stworzone oprogramowanie pozwala na przesyłanie grafiki 3D wysokiej jakości przez łącza o niskiej przepustowości, wykorzystując moc procesorów komputerów użytkowników.

Rozwiązanie uzyskało już poparcie firm Alias|Wavefront, Discreet, Havok, NxView Technologies, Shells Interactive i Softimage. Wymienione firmy wraz z Maxon, Newtek i Right Hemisphere są odpowiedzialne za 80% profesjonalnych animacji 3D publikowanych w Sieci.

Analitycy uważają, że połączenie technologii Intela i Shockwave'a czyni z Macromedii poważnego konkurenta dla firmy Metastream (obecnie Viewpoint) pracującej już nad rozwiązaniami pozwalającymi korzystać online z interaktywnych animacji 3D za pomocą obecnych łącz internetowych.

Przedstawiciele Macromedii twierdzą, że połączone technologie stworzą pierwsze strumieniowe, interaktywne środowisko 3D w Sieci.

www.macromedia.com

www.intel.com