Czego jeszcze nie wiesz o Xiaomi Mi Band 5? Sprawdź najnowsze plotki

Najnowszy Mi Band 5 pojawi się już 11 czerwca. Właśnie dowiedzieliśmy się kolejnych informacji na temat nadchodzącej opaski fitness.

Xiaomi przygotowuje się do premiery jednego z najważniejszych produktów ze swojego portfolio. Już 11 czerwca pokazany zostanie najnowszy Mi Band 5.

Czego jeszcze nie wiesz o Xiaomi Mi Band 5? Sprawdź najnowsze plotki

Źródło: gizmochina.com

O nowej opasce fitness z Chin wiemy już całkiem sporo. Wersja na 2020 roku zaoferuje między innymi większy ekran AMOLED. Do sieci wyciekł właśnie nowy plakat promocyjny Xiaomi Mi Band 5. Został on udostępniony w sieci za pośrednictwem portalu społecznościowego Weibo.

Plakat promocyjny pokazuje, jak dokładnie wyglądać będzie najnowsza opaska od Xiaomi. Jej wygląd będzie bardzo zbliżony do Mi Band'a 4 oraz poprzednich edycji. Nadal otrzymamy niewielką opaskę z prostokątną obudową oraz lekko zaokrąglonymi rogami.

Przecieki głoszą, że Xiaomi Mi Band 5 zaoferuje nowy system ładowania, który nie wymaga demontażu paska. Informacje z Weibo potwierdzają także obecność pięciu nowych trybów monitorowania aktywności - joga, maszyna eliptyczna, wioślarz, skoki na skakance oraz jazda na rowerku stacjonarnym.

Mi Band 5 zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala. Najnowsza opaska od Xiaomi pozwoli również kontrolować spust migawki aparatu naszego smartfona.

Kolejną nowością jest wsparcie dla asystenta głosowego Amazon Alexa na całym świecie. Dodatkowo w Chinach Mi Band 5 obsługiwał będzie własnego asystenta XiaoAI. Urządzenie samo w sobie nie będzie posiadało zainstalowanej aplikacji Alexa - w celu przetworzenia zapytania Mi Band skorzysta z mocy obliczeniowej sparowanego smartfona.

Xiaomi Mi Band 5 zaoferuje NFC i bardzo możliwe, że opaska będzie kompatybilna z Google Pay. Konkrety w tej sprawie powinny pojawić się w najbliższych tygodniach.

Najnowsza opaska z rodziny Mi Band kosztować będzie około 26 dolarów. Urządzenie pojawi się w sprzedaży chwilę po oficjalnej premierze.

Sprawdź, jak płacić smartfonem oraz smartwatch'em za pomocą Google Pay.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Band 4.

Źródło: gizmochina.com