Czekałeś na taniego OnePlus'a Z? Uzbrój się w cierpliwość

Najnowsze raporty donoszą, że tani OnePlus może zadebiutować dopiero w wakacje.

OnePlus dwa razy w roku prezentuje nowe smartfony. Ostatnia premiera odbyła się w tym tygodniu. Na rynek trafiły dwa nowe smartfony - OnePlus 8 oraz wzmocniona wersja OnePlus 8 Pro z obsługą sieci 5G. Prezentacja smartfonów nie była dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ dzięki licznym przeciekom kompletną specyfikację nadchodzących modeli poznaliśmy już wiele miesięcy temu.

Czekałeś na taniego OnePlus'a Z? Uzbrój się w cierpliwość

Źródło: phonearena.com

Cześć użytkowników być może zapomniała już, że wraz z informacjami o OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro w sieci co jakiś czas pojawiały się wzmianki na temat trzeciego, tańszego modelu. Na początku twierdziliśmy, że mowa o OnePlus'ie 8 Lite. Ostatnie plotki donosiły, że nowe urządzenie zadebiutuje pod nazwą handlową OnePlus Z.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 02.08.2021]

Nadchodzący smartfon ma być średniakiem aspirującym do grona flagowców, który konkurował będzie między innymi z Google Pixel 3a oraz debiutującym właśnie iPhone'm SE.

Niestety tani OnePlus nie został zaprezentowany razem z modelami 8 i 8 Pro. Najnowsze informacje przekazane przez @OnLeaks pozwalają sądzić, że premiera urządzenia została odroczona na bliżej nieokreślony termin. Steve Hemmerstoffer zaznacza jednak, że OnePlus nie zrezygnował z wprowadzenia na rynek taniego smartfona.

@OnLeaks to jedna z najbardziej wiarygodnych osób w branży, która stale przekazuje nam informacje na temat nadchodzących urządzeń. Początkowo @OnLeaks twierdził, że tani OnePlus zadebiutuje razem z flagowymi modelami 14 kwietnia 2020 roku. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa OnePlus musiał zmienić swoje plany.

Finalnie OnePlus Z może zadebiutować dopiero za kilka miesięcy. Bardzo możliwe, że Pete Lau odroczył premierę tańszego modelu, aby zapobiec problemowi z dostawami flagowego OnePlus'a 8 i 8 Pro.

OnePlus Z będzie bezpośrednim następcą zapomnianego już modelu OnePlus X, który zadebiutował na rynku w 2015 roku. Smartfon prawdopodobnie zostanie wyposażony w modem 5G od MediaTek'a.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus 7T, który może być ciekawą alternatywą dla OnePlus'a Z.

Źródło: phonearena.com