Czekasz na Galaxy S23? To bezsens, lepiej naszykuj się na dobre promocje na Galaxy S22

Na Galaxy Unpacked 2023 zobaczyliśmy najnowsze flagowce od Samsunga. Konferencja tylko potwierdziła przypuszczenia, że zeszłoroczne telefony będą w tym roku lepszą okazją.

Fot. PCWorld.pl / Źródło: Samsung

Coroczne wydarzenie Galaxy Unpacked 2023 już za nami. W tym roku zobaczyliśmy na nim kilka interesujących sprzętów, jednak najważniejszą premierą była prezentacja najnowszej serii flagowców Galaxy S23.

Nowa seria przyniesie zmiany specyfikacyjne, na tę chwilę dwie rzucają się szczególnie w oczy. Po pierwsze chodzi oczywiście o nowe procesory. Samsung po raz pierwszy od dawna skorzysta z CPU firmy Qualcomm w swoich konstrukcjach na całym świecie, co oznacza że Europejczycy w końcu dostaną tak samo mocny i energooszczędny wariant, co np. klienci marki z USA. Jest też trochę inny wygląd podstawowych telefonów z tej serii - S23 i S23 Plus dostają wygląd zbliżony do tego znanego z zeszłorocznego S22 Ultra.

Zobacz również:

Jest też duży skok w departamencie fotograficznym. Nowy flagowiec Samsunga zostanie wyposażone w matrycę o rozdzielczości aż 200 MP, która będzie w stanie robić zdjęcia korzystając z technologii łączenia aż 16 pikseli w jedne, co przekładać się ma na fotografie o bardzo dużym poziomie detali, a także świetne wyniki przy gorszym świetle. Oczywiście do naszej dyspozycji będzie także opcja robienia zdjęć za pomocą niepołączonych 200 MP, jednak jest to bardzo ekstremalna możliwość, która nawet największą pamięć wewnętrzną pożre w kilka chwil.

Jednakże trzeba przyznać, że (tak jak pisaliśmy też w tym artykule), nowe telefony Samsunga wcale nie przynoszą ze sobą wiele zmian - liczyliśmy na sporą rewolucję a okazuje się, że jest to kolejny rok mniejszych ulepszeń. Ze względu na to nie jest to najbardziej ekscytująca premiera z wielu powodów - dzięki przeciekom poznaliśmy sporo informacji nawet na kilka tygodni przed prezentacją, ale też po prostu zmiany nie są rewolucyjne.

To idealny moment, żeby kupić Galaxy S22

Ze względu na to, że nie czekamy na żadne przełomowe zmiany, prezentacja najnowszych modeli Samsunga może nam przynieść inne ciekawe możliwości - będzie to szczególnie ważne dla osób, które szukają najlepszych telefonów za najlepsze ceny i zależy im na dobrym stosunku ceny do jakości. Jak do łatwości takich poszukiwań może przyczynić się event Samsunga?

Czekasz na Galaxy S23? To bezsens, lepiej naszykuj się na dobre promocje na Galaxy S22

Chodzi oczywiście o premierę nowych Galaxy S23, jednak w zupełnie innym kontekście. Po zaprezentowaniu najnowszych telefonów, zarówno sam Samsung, jak i wszyscy partnerzy i oficjalni dealerzy telefonów producenta, będą chcieli pozbyć się poprzednich modeli flagowców firmy. Możemy wiec się spodziewać, że niedługo w sklepach i internecie zobaczymy świetne przeceny na cała serię Galaxy S22: Galaxy S22, Galaxy S22 Plus i Galaxy S22 Ultra.

Oczywiście nie są to najnowsze konstrukcje - mają one już równo rok. Jednak cały czas są to świetne telefony a o ich jakości świadczyć powinien głownie fakt, że Samsung ewidentnie w serii S23 nie ma za bardzo pomysłu co zrobić, aby jeszcze ulepszyć swoje flagowce. Cały czas do naszej dyspozycji będą fenomenalne aparaty, mocne podzespoły i ładny design - może nawet ładniejsza wyspa aparatów, niż w nadchodzacym modelu.

Warto też wspomnieć, że Samsung świetnie spisuje się jeśli chodzi o aktualizowanie swoich telefonów, nie musimy więc martwić się również o krótsze wsparcie poprzedniej generacji. Jako że nowe flagowce firmy dostają 4 lata aktualizacji systemu i 5 lat zabezpieczeń, do naszej dyspozycji kupując S22 będą nada 3 nowe wersje systemu i 4 lata łatek bezpieczeństwa - to więcej, niż niektóre firmy dają od nowości. W serii S22 więc pozostało jeszcze naprawdę dużo werwy.

Jeśli jesteście zainteresowani kupieniem S22, dobrym pomysłem będzie poczekanie kilku dni po premierze, aż do czasu, kiedy cała seria S23 trafi na półki sklepowe. Wtedy możemy spodziewać się pierwszych obniżek na poprzednią generację flagowców, które powinny zacząć pojawiać się zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. W tym artykule staramy się na bieżąco wyszukiwać najlepszych ofert na telefony Samsunga -w warto więc śledzić go w poszukiwaniu dobrych okazji.

Już teraz widzimy, że Samsung szykuje się na mocne wyprzedaże swoich flagowców - zarówno tych z serii Galaxy S22, ale też zupełnie nowe składaki z serii Galaxy Flip 4. w tym artykule opisaliśmy najnowszą promocję producenta, w której możemy zdobyć te telefony nawet na darmo.

Tym bardziej po Galaxy Unpacked 2023 jesteśmy przekonani, że nie warto było czekać na S23 - seria S22 daje nam praktycznie te same możliwości i już niedługo będzie w o wiele lepszych cenach niż następcy. Ze względu na to zdecydowanie warto będzie poczekać na pierwsze duże promocje i zgarnąć taniego zeszłorocznego flagowca.

Aktualizacja: 02 lutego 2023 16:06