Czekasz na iOS 5.1.x untethered jailbreak? Bądź cierpliwy

Haker pod2g zamieścił na swoim blogu niewielki FAQ. Wynika z niego m.in., że udostępni iOS 5.1.x untethered jailbreak "za kilka tygodni".

Jailbreak to złamanie zabezpieczeń systemu operacyjnego iOS umożliwiające instalowanie aplikacji firm trzecich, które nie przeszły weryfikacji Apple. Proces ten jest legalny, lecz producent "jabłkowych" gadżetów nie poleca jego stosowania wyraźnie ostrzegając, że jeśli eksperci w jego sklepie wykryją ślady jailbreaku na sprzęcie klienta, mogą odmówić jego naprawy.

iOS wciąż na celowniku

Jeżeli jednak pomimo tego jesteście zainteresowani skorzystaniem z tego rozwiązania powinniście wiedzieć, że jeden ze specjalistów od wykrywania luk w systemie operacyjnym iOS (haker znany jako pod2g) opublikował właśnie na swoim blogu niewielki FAQ, który zatytułował "5.1.x untethered jailbreak FAQ". Znajdziemy w nim odpowiedzi na kilka pytań dotyczących nadchodzącego trwałego (nie wymaga ponownego uaktywnienia) jailbreaku iOS 5.1.x:

- narzędzie do przeprowadzenia jailbreaku jest obecnie ostro testowane i powinno pojawić się w ciągu kilku tygodni

- będzie ono kompatybilne z urządzeniami pracującym pod kontrolą systemu iOS 5.1.1 za wyjątkiem iPoda 3G, iPhone'a 3GS i ATV3 (pod2g nie wyklucza jednak zmian w tym zakresie)

- testy obejmują aż 16 różnych urządzeń więc muszą trochę potrwać (odpowiedź dla niecierpliwych, którzy zasypują hakera pytaniami, dlaczego muszą na nowy jailbreak tak długo czekać)

- beta testerami są jedynie zaufani ludzie (pod2g twierdzi, że może ich policzyć na palcach jednej ręki) i ze względu na obawy przed wyciekiem informacji nie ma możliwości, aby do nich dołączyć. Nawet za milion dolarów.

Na koniec pod2g prosi wszystkich zainteresowanych o cierpliwość.

Więcej informacji znajdziecie na blogu pod2g-ios