Czerwony Baron

Hunt for the Red Baron - podniebne potyczki z początku XX wieku.

Ostatnio niewiele pojawia się gier, poświęconych podniebnym pojedynkom pilotów z okresu I wojny światowej. Rynkową lukę postanowili wypełnić programiści z Friendish Games i stworzyli Hunt for the Red Baron.

Akcja gry została osadzona w latach 1914-1918, kiedy to na europejskim niebie niepodzielnie królował Czerwony Baron. Aby zdetronizować tego legendarnego niemieckiego pilota, należy zasiąść za sterami jednego z czterech typów samolotów i pomyślnie ukończyć każdy z 25 dostępnych w grze scenariuszy. Poszczególne misje rozgrywane są nad wieloma różnymi obszarami, z pośród których warto wymienić afrykańską pustynię i zielone pola Francji. Autorzy zastrzegają też, że wszystkie parametry dostępnych w grze samolotów mają być zgodne z rzeczywistością.

Podniebne walki będą się toczyć w trójwymiarowym środowisku, a towarzyszyć im będą realistyczne efekty dźwiękowe, starannie dobrany podkład muzyczny oraz pełna gama widowiskowych efektów specjalnych.

Już 24 kwietnia br. producent planuje udostępnić w Internecie pierwszą wersję beta Hunt for the Red Baron. Chętni będą mogli ją pobrać pod adresem www.friendishgames.com/


Zobacz również