Człowiek bez Facebooka - parodia filmu Człowiek bez twarzy Mela Gibsona

Zwiastuny służą zazwyczaj do promocji filmów. Ale w ostatnich czasach powstają fałszywe zwiastuny, które zapowiadają filmy, których... nie ma. Pamiętacie Grindhouse Tarantino i Rodrigueza? W przerwie między dwoma częściami filmu twórcy umieścili fałszywy zwiastun filmu Maczeta, w którym wystąpi Danny Trejo. Zwiastun był ewidentnym żartem - robiąc go, nikt nie planował robić z tego filmu. Teraz na YouTube pojawił się Człowiek bez Facebooka, który również jest takim fałszywym zwiastunem.

Człowiek bez Facebooka

Niedawno pojawiła się parodia filmu Social Network, ale tym razem to coś o wiele bardziej wyrafinowanego.

Człowiek bez Facebooka - fałszywy zwiastun

Na YouTube właśnie pojawił się podobny fałszywy zwiastun - pt. Człowiek bez Facebooka (The Man without Facebook). I muszę przyznać, że to niezła robota. Zwiastun autentycznie przypomina prawdziwy hollywoodzki film. Po jego obejrzeniu niejeden widz zapłaciłby za bilet do kina. Oryginalne, zabawne i świetnie wykonane.

Człowiek bez twarzy - debiut reżyserski Mela Gibsona

Rzecz w tym, że zwiastun Człowiek bez Facebooka to tylko żart, parodia pewnego filmu z 1993 roku pt. Człowiek bez twarzy. Ten zaskakująco udany debiut reżyserski Mela Gibsona (nikt się takiego filmu po gwiazdorze Zabójczej broni nie spodziewał) to poważny dramat obyczajowy, w którym Gibson udowodnił, że potrafi nawet lepiej reżyserować niż grać. Film Gibsona jest jak najbardziej poważny i podejmuje tematykę samotności, wykluczenia, prawdziwej przyjaźni rodzącej się pomiędzy dojrzałym mężczyzną po przejściach, a małym, zagubionym chłopcem... Subtelny, wyciszony, zrobiony ze smakiem film... Zapowiadał przyszłą wielkość Gibsona, którą osiągnął w swoim następnym filmie i największym sukcesie w swojej karierze - Waleczne Serce.

Człowiek bez Facebooka - czyli czy można dzisiaj żyć bez Facebooka?

Człowiek bez Facebooka autentycznie mnie rozbawił i wzbudził podziw dla profesjonalizmu autorów. Twórcy parodii wyśmiewającej Facebooka, efektownie i zgrabnie łączą elementy filmu Gibsona z tematyką Facebooka. Kupa dobrej zabawy. Czy można dzisiaj żyć bez Facebooka? Sprawdźcie to sami, oglądając poniższy fałszywy zwiastun.

Syndrom Maczety - z fałszywego zwiastuna też może wykluć się film...

Zwiastun filmu Maczeta był fałszywy, ale jego popularność była tak duża, że Robert Rodriguez postanowił jednak nakręcić film na podstawie tego trailera. Może z Człowiekiem bez Facebooka będzie podobnie? Facebook jest obecnie na fali, a szlak przetarł już oskarowy Social Network Davida Finchera, a obecnie robiony jest projekt Inside - pierwszy w historii interaktywny film społecznościowy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: