Człowiek odpowiedzialny za The Last Guardian odszedł z Sony?

Internet zaczęły obiegać niepokojące wieści o rzekomym odejściu Fumito Uedy z wewnętrznego studia deweloperskiego Sony. Prawdopodobnie przyczyniło się to do poważnego opóźnienia produkcji The Last Guardian, nad którą Japończyk pracuje już kilka lat.

Twórca ICO i Shadow of the Colossuss po zrezygnowaniu ze stanowiska szefa studia Team Ico, dokańcza swoje ostatnie dzieło dla Sony jako "wolny strzelec", po czym zabierze się za tworzenie własnych projektów. W zeszłym miesiącu dyrektor SCE wypowiedział się dosyć lakonicznie na temat postępu nad The Last Guardian twierdząc, że prace idą wolniej niż przewidywano, a zespół znajduje się pod sporą presją. Tłumaczyłoby to brak jakichkolwiek zapowiedzi na najistotniejszych imprezach tej branży odbytych w tym roku (E3, Gamescom, TGS).

Pierwotnie The Last Guardian miał trafić na rynek w 2011 r., lecz premierę przełożono na bliżej nieokreślony okres w 2012 r. Wciąż jest to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji na PlayStation 3 i miejmy nadzieję, że pomimo wszelkich przeciwności (o ile w ogóle są prawdziwe) gra pojawi się wkrótce na sklepowych półkach i jak każda pozycja Uedy zachwyci i złapie za serce.

Sony aktualnie wstrzymuje się od komentarza w tej sprawie.