Człowiek z blizną na Blu-ray czyli 2 limitowane edycje Scarface

Człowiek z blizną - gangsterski klasyk Briana de Palmy z niezapomnianą kreacją Ala Pacino z 1983 roku pojawi się na płytach Blu-ray w USA już w 6 września. Poza zwykłym wydaniem, Universal zapowiedział dwie limitowane edycje Scarface - jedna z nich będzie w metalowym pudełku, a druga... w autentycznym pudełku na cygara.

Scarface Blu-ray

Człowiek z blizną - teraz usłyszmy go w DTS HD

Kto nie pamięta Tony’ego Montany? Teraz wreszcie jeden z najsłynniejszych filmów gangsterskich zobaczymy i usłyszymy w jakości HD, dzięki odrestaurowanemu obrazowi w 1080p (aspekt 2.35:1) i ścieżce dźwiękowej nagranej w DTS-HD Master Audio 7.1.

Scarface w metalowym pudełku

We wrześniu mają pojawić się dwie wyjątkowe edycje. Pierwsza z nich to Scarface Special Limited Edition - metalowe pudełko, w którym poza płytą Blu-ray z filmem, znajdzie się 10 ekskluzywnych grafik, cyfrowa kopia Scarface oraz płyta DVD z oryginalnym Człowiekiem z blizną z 1932 roku. Ta edycja ma kosztować 35 USD.

Scarface w pudełku na cygara

Mnie najbardziej przypadła do gustu jednak druga limitowana edycja Scarface. Zawiera ona eleganckie, ręcznie malowane i polerowane pudełko... na cygara! Wnętrze pudełka jest zrobione z hiszpańskiego cedru, który zachowa cygara w odpowiednim stanie. Ekskluzywne pudełko pomieści aż 100 cygar. Na całym świecie pojawi się jedynie 1000 takich pudełek na cygara (każde będzie miało swój indywidualny numer). Jednak, zęby wejść w posiadanie takiej edycji, będziemy musieli zapłacić aż 1000 USD!

W edycjach nie zabraknie też ogromnej ilości dodatków specjalnych poświęconych filmowi de Palmy.

Człowiek z blizną na Blu-ray czyli 2 limitowane edycje Scarface

Scarface Blu-ray

Człowiek z blizną - materiały dodatkowe

1. Fenomen Człowieka z blizną - dokument o tym, jak film zapisał się w historii kina

2. Sceny usunięte

3. Świat Tony’ego Montany - eksperci opowiadają o życiu prawdziwego gangstera

4. Ponowne narodziny - komentarz reżysera Briana De Palmy, producenta Martina Bregmana oraz odtwórcy głównej roli Ala Pacino oraz scenarzysty Olivera Stone’a. O historii powstania filmu.

5. Aktorstwo - Al Pacino i Steven Bauer odkrywają przed widzem tajemnice castingu oraz sposób pracy reżysera z aktorami.

6. Tworzenie filmu - jak robiono film, zobaczymy m.in dowiemy się jak zrobiono słynną scenę z piłą łańcuchową

7. Scarface- wersja telewizyjna - film pokazujący jak przerabiano brutalny film kinowy na wersję, którą mogła zaakceptować telewizja.

8. Jak robiono grę Scarface

9. Funkcja U-Control

10. Licznik Człowieka z Blizna - zabawny dodatek pokazujący ile razy padały przekleństwa w tym filmie

11. Picture in Picture—wywiady z twórcami - Brian De Palma Al Pacino, Oliver Stone

12. BD-LIVE—dostęp do materiałów z internetu

13. BLU app— aplikacja na urządzenia mobilne (np. iPhone, iPod), który pozwala sterować odtwarzaczem bez pilota

Porażająca ilość dodatków. Właśnie dla takich edycji powstał format Blu-ray. To doskonała gratka dla miłośników Człowieka z blizną. Warto mieć coś takiego na swojej półce. Tylko czy te limitowane edycje pojawią się w Polsce? Raczej w to wątpię.

Źródło: bluray.blog.com